WIZYTÓWKA   GALERIA   PRZYJAC. [0]   BLOG   STARTY   KIBIC

Dostęp do
wpisu:

Publiczny
Ursynowski Bieg Wigilijny (czytano: 1499 razy)

22 grudnia w samo południe odbyła się kameralna impreza ku pamięci tych, którzy odeszli znana bliżej jako Ursynowski Bieg Wigilijny. Trasa do¶ć wymagaj±ca, na dystansie niecałych 4 km uczestnicy biegli pięć okr±żeń, a na każdym z nich wbiegali i zbiegali górki Kopa Cwila (przewyższenie ok. 25 m). Bieg ukończyło ok. 40 uczestników.

Pogoda od rana była bardzo korzystna - niebo prawie bez chmur, słońce, za to spory mróz - ok. -10 stopni.

O godzinie 12 zacz±ł się bieg. Najpierw jedna runda honorowa, a potem same zawody. Od samego pocz±tku tempo narzuciła trójka zawodników - Szymon Drabczyk, Jacek Nowocień i ja. Przez dwa okr±żenia zmieniali¶my się na prowadzeniu, by na trzecim w walce zostało już dwóch. Dla mnie podbiegi okazały się do¶ć męcz±ce i od połowy trasy odpu¶ciłem walkę o wygran±. Wygrał Jacek przed Szymkiem, ja za¶ jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca.

Bieg ten traktuję jako wstęp do biegania po terenach pagórkowatych - od przyszłej soboty rozpoczyna się cykl Zimowych Biegów Górskich w Falenicy.