I ETAP - XVI ZIMNAR - LUBLINIEC 09.01.2016r. (czytano: 698 razy)

XVI LUBLINIECKI ZIMOWY MARATON NA RATY 2016

„JAK JEST ZIMA TO MUSI BYĆ ZIMNAR!”

Ruszył „Zimnar” w Lublińcu

Kpr. Damian Zacharski, Agnieszka Kuzyk, Piotr Koza i Klauda Smyla zostali zwycięzcami pierwszego etapu XVI Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu. Impreza nazywana „Zimnarem” po raz trzeci rozgrywana jest na „Trasie zaj±ca”. Organizatorem biegu jest Wojskowy Klub Biegacza Meta. Pierwszy etap ukończyło 96 zawodników.
– Na inauguracyjnym etapie zabrakło kilku zawodników, którzy odegrali czołowe role w poprzedniej edycji „Zimnara”. Mam nadzieję, że pokaż± się na kolejnych – mówi Krzysztof Szwed, dyrektor XVI Zimowego Maratonu na Raty. – Na wyniki dzisiejszego biegu wpłynęła aura. Po sypkim ¶niegu biegło się jak po piasku. Ale cieszymy się, że dzień przed biegiem w ogóle spadł ¶nieg i rywalizowali¶my w zimowej scenerii – dodaje st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były prezes Mety.
Pierwszy na mecie, zlokalizowanej na pocz±tku ¶cieżki rowerowej w kierunku lublinieckiej dzielnicy Kokotek, zameldował się kapral Damian Zacharski z 6 Batalionu Powietrznodesantowego 6 Brygady Powietrznodesantowej. Zawodnik reprezentuj±cy też ekipę „Zabieganych Częstochowa” pokonał dystans 7 kilometrów w 27 minut 24 sekundy. Drug± lokatę w rywalizacji open, a pierwsz± w kategorii kobiet, zajęła Agnieszka Kuzyk z lublinieckiej Mety. Natomiast tuż za ni± finiszowała jej klubowa koleżanka szer. Karolina Pilarska. Dwa kolejne miejsca zajęli biegacze z Koszęcina. Czwarty był Piotr Grybo¶ (z czasem 28 minut 12 sekund), a pi±ty Kamil Pilarski. Bieg na 7 km ukończyło w sumie 61 zawodników i 17 zawodniczek.
W rywalizacji juniorów i juniorek na 2 km najszybszy był Piotr Koza z Koszęcina. Na mecie uzyskał czas 8 min. 15 s. Trzy kolejne lokaty zajęli reprezentanci lublinieckiej Mety. Pięć sekund do zwycięzcy stracił Karol Kubisz, a 23 sekundy – Wojciech Fokczyński. Czwart± pozycję w klasyfikacji open i pierwsz± w¶ród juniorek wywalczyła Klaudia Smyla. Reprezentantka Mety 2 km pokonała w 8 min. 54 s. Osiem sekund po niej finiszowała Kinga Lis z Lublińca, a szóst± lokatę zaj±ł Konrad Kubisz z Mety – do zwycięzcy stracił 1 min 5 s. W biegu startowało 8 dziewcz±t i 10 chłopców.
Zwycięzców 16. edycji „Zimnara” poznamy 13 lutego, kiedy to rozegrany zostanie szósty etap o długo¶ci 7 km 195 metrów. Etapy II, III, IV i V – na dystansie 7 km – odbęd± się w soboty: 16, 23 i 30 stycznia oraz 6 lutego. Tradycyjnie „Zimnara” zakończy dodatkowy etap, w którym biegacze będ± musieli pokonać 7 kilometrów lub 7 km 195 m. Etap ten zorganizowany zostanie 20 lutego i będ± w nim mogli wystartować zawodnicy, którzy nie wzięli udziału w jednym z siedmiu wcze¶niejszych biegów i nie zaliczyli pełnego dystansu maratońskiego. W klasyfikacji generalnej imprezy będ± oni jednak klasyfikowani za biegaczami, którzy już ukończyli XVI Zimowy Maraton na Raty.