Rozbiegany ¶rodek Europy !!!! (czytano: 1152 razy)

Przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się XVII Cross TrzeĽwo¶ci w Suchowoli. Dzień wcze¶niej lało cały dzień i było potwornie zimno.
Suchowola - małe miasteczko w województwie podlaskim. Jego symbolem jest geometryczny ¶rodek Europy.
Program Crossu TrzeĽwo¶ci poł±czonego był w tym roku z „Festynem Rodzinnym u Księdza Jerzego”.
Ksi±dz Jerzy Popiełuszko pochodził ze wsi Okopy, przed co przebiega co roku trasa biegu.
Przed biegiem odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Msza ¦więta w intencji parafian oraz uczestników biegów w ko¶ciele p.w. ¶w. Apostołów Piotra i Pawła.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta (założona w 1959 roku) to laureat wielu krajowych i zagranicznych nagród i wyróżnień.
W biegu na 9,3 km wystartowało rekordowe liczba 92 biegaczy. Starterem biegu był Burmistrza Suchowoli – Kazimierz Marciszela. Po biegu głównym odbyli się biegi towarzysz±ce dzieci i młodzieży.
Pierwszy linie mety Crossu pokonał Adam Wakuluk z klubu LKS Sprinter Siemiatycze z czasem 29:28. Drugi bieg ukończył ubiegłoroczny zwycięzca Paweł Grygo z czasem 29:47. Na trzecim stopniu podium w¶ród mężczyzn stan±ł Andrzej Leończuk (czas 30:00).

Zwycięstwo w kategorii kobiet odniosła Anna Gosk wynikiem 40:01. Drugie miejsce przypadło Sylwii Cymek (czas 43:55). Trzecie miejsce zajęła Marta Sokołowska (czas 44:53).

Organizatorzy uhonorowali też najlepszych biegaczy w kategoriach wiekowych. Zwycięzcami zostali:
- kat. 40-49 kobiet – Marta Sokołowska, mężczyzn – Karol Krzyżanowski,
- kat. 50-59 kobiet – Irina Hulanicka, mężczyzn – Waldemar Mirosław Kuligowski,
- kat. 60 i starsi – kobiet – Wiera Stasiewicz, mężczyzn – Andrzej Radzymin.

W klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Janowa oraz Gimnazjum z Janowa.

Po biegu była smaczna kiełbaska i losowanie.
Pod czas Festynu wyst±piły: zespoły taneczne działaj±ce przy GOKSiT w Suchowoli, zespół tańca nowoczesnego „Silver Stars”, breakdance „Suchowola Breakers” oraz grupa tańca ludowego, wokalistka Katarzyna Krzywosz z Gimnazjum w Suchowoli, zespół Bailar.