Białystok, 07 listopada 2011, 16:03, 1508/218970Organizator
Białystok: relacja z 11 Biegu Niepodległości

LINK 1: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ARCHIWUM: BIAłYSTOK

Już po raz jedenasty na Osiedlu Bacieczki w Białymstoku rozegrano Bieg z Okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku pogoda dopisała, co również miało wpływ na to, że padł rekord frekwencji. W biegu głównym na 10km wystartowało 160 zawodników.

Na atestowanej trasie zostały ustanowione nowe rekordy trasy, zarówno w kategorii kobiet, jak i kategorii mężczyzn. Zwycięzcą z nowym rekordem trasy wynoszącym 30 minut i 46 sekund został Henadz Verkhavodkin, drugi z czasem 30:53 był Michał Smalec z Podlasia Białystok, zaś na trzecim miejscu uplasował się Marius Diliunas z Litwy.

Elita biegu startowała ze specjalnie zaprojektowanymi numerami startowymi, na których widniało też imię i nazwisko zawodnika.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Olga Dubovskay z Grodna. Czas 35 minut i 30 sekund to także nowy rekord trasy. Najlepszą Polką była Sylwia Cymek z Łomży, która linię mety minęła na 3 pozycji.

Rozegrano w sumie 18 biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na atestowanej trasie 10 km. Nowością był rozegrany po raz pierwszy Bieg Krasnoludków, w którym wzięło udział kilkadziesiąt dzieci, a najmłodszy miał 2 latka. Każdy maluch został nagrodzony, a rozgrzewkę dla najmłodszych przeprowadziła świetna trenerka Pani Agnieszka Dąbrowska.

Nowością były także specjalne sygnety, które bardzo podobały się zawodnikom. Z pewnością ta innowacyjność będzie kontynuowana, a zamiarem Organizatorów jest wręczać je w następnym roku dla każdego uczestnika biegu!

Ciekawie zaprojektowane i wykonane medale (w kształcie mapy Polski) z pewnością były też przyjęte z zadowoleniem. Organizatorzy oprócz nagród finansowych w kategoriach i OPEN, przygotowali loterię fantową, w której rozlosowane zostały torby sportowe, sygnety i profesjonalne kije do bilarda. Na koniec nie mogło zabraknąć ciepłego posiłku oraz Żubrowych napojów.

Wyniki z biegu, dzięki doskonałej obsłudze (firma DOMTEL ze Słupska) wydrukowane zostały 5min po biegu, a chwilę później zostały opublikowane w internecie. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania, przeprowadzenia i uczestnictwa w 11 Biegu Niepodległości serdecznie dziękujemy.

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy już na kolejną odsłonę Biegu Niepodległości, który odbędzie się w listopadzie 2012 roku!