Portugalia, 27 marca 2006, 12:17Krzysztof Bartkiewicz
Szybki półmaraton w Lizbonie - porażka Tergata

LINK 1: WYNIKI W DYSKUSJACH
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - PORTUGALIA

37-letnia Małgorzata Sobańska (MLKS D±b Kozienice). Podopieczna trenera Piotra Mańkowskiego, z rek. życiowym w maratonie 2.26.08 (Chicago), 4-zawodniczka Mistrzostw Swiata z Goetoborgu (95`), Olimpijka z Atlanty i Aten, zajęła 10 miejsce w półmaratonie w Lizbonie uzyskuj±c czas 1:17:08. Najszybsz± okazała się Kenijka Salina Kosgei (1:07:52), która wyprzedził± 2 rodaczki. W¶ród mężczyzn Kenijczycy zajęli 5 pierwszych miejsc: rekordzista ¶wiata w maratonie i były rekordzista w półmaratonie, Paul Tergat, uplasował się na 4 pozycji. Trzeci na mecie były aktualny, oficjalny rekordzista ¶wiata w półmaratonie - Samuel Wanjiru. Styczniowy wynik Heile Gebbrselassie (58:55) nie został jeszcze ratyfikowany jako rekord ¶wiata. Czterech zawodników zeszło poniżej jednej godziny, ale należy dodać, że różnica poziomu między startem a met± w półmaratonie lizbońskim wynosi 69 m (dopuszczalny spadek dla półmaratonu - 21 m). Więcej wyników w dyskusjach