D±browa Górnicza, 23 kwietnia 2024, 15:08, 362/533094Organizator

LINK 2: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 3: PROFIL BIEGU NA FACEBOOK
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - PDF
LINK 5: ARCHIWUM: D±BROWA GóRNICZA

Punktualnie o godzinie 10:00 - 6 kwietnia 2024 roku - w D±browie Górniczej wystartował 16. Półmaraton D±browski ArcelorMittal Poland. Na starcie zameldowało się 1245 zawodników.

Biegacze wystartowali z ulicy Ko¶ciuszki – z centrum miasta- a następnie pobiegli w kierunku malowniczych terenów D±browy Górniczej: Parku Zielona, Pogorii III i IV. Finisz był w Parku Hallera w bliskim s±siedztwie Hali CENTRUM, gdzie mie¶ciło się Biuro Zawodów i wiele innych atrakcji, przygotowanych z my¶l± nie tylko o zawodnikach ale także o osobach im towarzysz±cym.

Nieocenion± pomoc±, dla uczestników w biciu rekordów życiowych służyli pacemakerzy czyli tzw. "zaj±czki" z grupy "W Pogoni za Duchem". Na trasie zawodników dopingowało także sze¶ć grup uczniów z d±browskich szkół, którzy brali udział w konkursie ,,Mistrza Kibicowania’’.

Historia frekwencji KOBIETY

Podium zdominowali Kenijczycy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Najlepszy czas należał do Hillary Kiptum KIMAIYO, który pokonał trasę w 01:05:04. Drugie miejsce zaj±ł jego rodak Laban CHERUIYOT z czasem 01:06:24, a 3 miejsce Ezekiel KIPKORIR (01:09:21). Na miejscu czwartym uplasował się nasz rodak Filip INGLOT z czasem 01:13:05

W¶ród kobiet najszybsza okazała się także Kenijka Philice KIPKERIO, która pokonała trasę półmaratonu w 01: 16:33, co dało jej 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Najszybsz± D±browiank± okazała się Kaja DELEWSKA z czasem 01:24:41, drugie miejsce należało do Justyny MATIAS z wynikiem 01:32:36, a trzecie miejsce do Izabeli ŻMUDY, która trasę pokonała w 01:36:50

W kategorii najszybszy D±browianin na pierwszym miejscu uplasował się Miłosz CITAK z czasem 01:18:39, drugie miejsce zaj±ł Paweł IWAN z wynikiem 01:19:50, trzecie miejsce na podium należało do Daniela WYPYSIŃSKIEGO z czasem 01:21:22

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna BREMBO (05:34:40), drugie miejsce zajęła ALCHEMIA BIEGANIA (05:41:03) a trzecie miejsce należało do CAFEMOBIL TEAM (05:42:41). Na mecie każdy uczestnik otrzymał pami±tkowy medal, wodę oraz posiłek regeneracyjny.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody finansowe, nagrody rzeczowe, puchary oraz statuetki. Ł±czna pula nagród wyniosła ponad 20 tys. złotych.

W 16 edycji Półmaratonu D±browskiego ArcelorMittal Poland wzięło udział 1245 zawodników z takich miast m.in. jak: D±browa Górnicza, Sosnowiec, Katowice, Będzin, Kraków, Warszawa, Tarnowskie Góry.

Nie zabrakło także międzynarodowego towarzystwa z takich krajów jak: Kenia, Wielka Brytania, Ukraina, Czechy, Niemcy czy Samoa Amerykańska.