Wodzisław ¦l±ski, 06 listopada 2013, 22:50, 1674/250743Ireneusz Stachowski

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: WYNIKI BIEGU - OPEN
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: WODZISłAW ¦L±SKI

3 listopada 2013 r. Gmina Godów i Klub Sportowy Forma Wodzisław ¦l±ski przy współpracy z Inter Krostoszowice, sklepami sportowymi monsun.com.pl oraz Mosir Centrum Wodzisław ¦l±ski zorganizowała I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego i Gminy Godów w Półmaratonie.

Trasa półmaratonu to typowy le¶ny cross. Została wytyczona na pętli o długosci 5,3 km z dwoma wyraĽnymi podbiegami. Do rywalizacji przyst±piło 198 zawodników z których 138 ukończyło pełny dystans 21,97 km. Zawody wygrał Paweł Kaszyca z SDB Energetyk Rybnik z czasem 1:23,22. Drugie miejsce zaj±ł Grzegorz Szymura 1:25.10 a trzcie Artur Smatryk z Tych 1:25,34. W¶ród pań zwyciężyła Karolina Grychnik z Katowic 1:42,08 druga była Justyna Kocuła z czasm 1:43,13 z Kędzierzyna KoĽla trzecia Iwona Krupa 1:49,25.

054
195
2012
2013

+261%
Historia frekwencji OPEN

Mistrzyni± Gminy Godów została Danuta Reclik z Formy Wodzisław ¦l±ski a mistrzm Stanisław Kraski również z Formy. Vicemistrzem Gminy Godów został Dominik Dostoł. Na trzcim miejscu sklasyfikowano Pawła Mencewicza. Mistrzostwo Powiatu Wodzisławskiego wywalczył Artur O¶lizło oraz Elżbieta Szymiczek. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Krzysztof Lesik. Z czasem 1:29,47 zaj±ł 11 miejsce open.

Równocze¶nie z Mistrzostwami Powiatu i Gminy toczyła się zacięta walka finałowa Drużynowego Pucharu ¦l±ska. Zawodnicy drużyn: KS Forma Wodzisław ¦l±ski, SDB Energetyk Rybnik, Pędziwiatr Gliwice, HRMax Żory, Luxtorpeda Czerwionka - Leszczyny walczyli o punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Po 4 edycjach DP¦ liderem była ekipa Luxtorpedy która nieznacznie wyprzedzała HRMax Żory. Zwyciężc± 5 rundy DP¦ okazała się Forma Wodzisław ¦l±ski która ostatecznie została sklasyfikowana na 3 miejscu. HRMax nie udało się wyprzedzić Luxtorpedy która została triumfatorem I edycji DP¦ 2013 r. i zdobyła okazały puchar przechodni.

Patronat Honorowy nad imprez± sprawował Poseł Ryszard Zawadzki, Senator Adam ¬dziebło oraz Europoseł Bogdan Marcinkiewicz. Honorowym starterem był Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk. Zawodnikom kibicowała wodzisławska Izba Gospodarcza. Uczestnicy zawodów podkre¶lali urok wodzisławsko-krostoszowickich tras biegowych. Chętnie zawitaj± w przyszłym roku do Gminy Godów na III edycję półmaratonu.