Białystok, 23 wrzesnia 2013, 07:46, 1639/235013

LINK 4: GALERIA ZDJĘĆ
LINK 5: WYNIKI BIEGU - 10 KM
LINK 6: WYNIKI BIEGU - 5KM
LINK 7: ARCHIWUM: BIAłYSTOK

W niedziele w Białymstoku odbyła się druga co do wielkości, po majowym półmaratonie, impreza biegowa organizowana pod hasłem Białystok Biega. Kilkaset osób biegało na jednym z dwóch dystansów: 5 lub 10 kilometrów.

Impreza trwała na miejskim Stadionie Lekkoatletycznym od godzin porannych, kiedy to rywalizowali na kilku krótkich dystansach najmłodsi biegacze. Dopiero w południe okolicą zawładnęli dorośli zawodnicy startujący o 12:30 i 12:40 - dzięki czemu można było się przed startem porządnie wyspać :-)

Historia frekwencji KOBIETY

Zdecydowania większość uczestników wybrała dłuższy dystans - 5 km pokonały 232 osoby, a 10 km 524. Obserwując zawody odniosłem wrażenie, że bardzo dużo biegaczy to początkujący adepci biegania - stawiający w tym sporcie swoje pierwsze kroki. To bardzo dobra wiadomość, pokazująca, że nasza dyscyplina zdobywa nowych zwolenników i jej popularność rośnie także we wschodnich regionach Polski.

Na dystansie 10 km dwa czołowe miejsca zajęli reprezentanci Białorusi, których rozdzielił Przemysław Dąbrowski. Podobnie było w klasyfikacji kobiet, z tą różnicą, że tutaj trzecie miejsce zajęła najszybsza Polka - Beata Lupa.