Trener---
  Sponsor---
  Strona klubuFNWT-zawody

SYLWETKA

OpisBiegałem w latach 1981-92.Ukończyłem wiele biegów maratońskich i innych również. W styczniu 2013r.zapragnąłem wrócić do biegania po 25 latach przerwy. Pomyślałem nawet że może mi się uda przebiec kolejny raz maraton poniżej 3 godz. Szybko jednak zrozumiałem że jest to tylko moje marzenie ponieważ moja lewa noga nie chce mi w tym pomóc a i astma,z którą walczę od wielu lat też mi w tym nie pomoże.Chcę jednak wyrażnie powiedzieć dla wszystkich astmatyków że z astmą można biegać a nawet należy ,oczywiście na miarę swoich możliwości. Od lipca 2014r w Węgorzynie / zawody Pucharu Pomorza /rozpocząłem swoją przygodę z Nordic Walking.Uważam że to wspaniały sport.Dla mnie pomógł aktywnie przeczekać okres gdy nie mogłem biegać. Otworzyłem w ten sposób drugi dla mnie rozdział w mojej sportowej karierze I dzisiaj, powiem szczerze, to już nie wiem co bardziej mi odpowiada - biegi uliczne czy marsze w terenie.Staram się łączyć obie te dyscypliny i przy każdej okazji serdecznie namawiam właśnie biegaczy by spróbowali również rywalizacji w N.W. Natomiast wszystkich tych którzy chodzą z kijkami, namawiam do prawidłowej techniki N.W. bo tylko taka technika daje dużo satysfakcji i pozytywne efekty.

Osiągnięcia
  sportowe
W rankingu maratończyków w roku 1988 zostałem sklasyfikowany na 16 miejscu a na tej liście znalazły się 272 nazwiska w tym również nazwiska wybitnych maratończyków. W Nordic Walking w ciągu tych kilku lat osiągnąłem dużo więcej i zdobyłem dużo więcej tytułów niż w bieganiu ale nie będę ich wymieniał. Nie oto przecież chodzi w Nordic Walking. Moim wielkim sukcesem którym chciałbym się pochwalić to wyróżnienie od władz miasta Świdwina za /tak zostało to ujęte /wprowadzenie Nordic Walking do miasta i propagowanie tego zdrowego stylu życia w naszym mieście.

RekordyOstatni maraton przebiegłem w 1988 w Warszawie-2:59:34
Półmaraton-1:21:09-/Półmaraton Wenedów/to był wtedy prawie cross po Górze Chełmskiej/.

imprezy
W biegach - wszystkie w których startowałem.
W Nordic Walking - Mistrzostwa Polski w Barlinku. Mistrzostwa Polski w Osielsku. Zawody Pucharu Bałtyku.Zawody Pucharu Pomorza.