redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Przeczytano: 208 razy (od 2022-07-30)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Relacja z Kwietnego Biegu etap Darłowo
Autor: Gmina Darłowo
Data : 2006-06-06

Kwietny Bieg jest sztafetą dookoła Polski na cześć 1-wszego pobytu Jana Pawła II w 1979 r. i podziękowaniem za wszystkie pielgrzymki w Polsce. Bieg odbywa się wokół granic Polski poprzez wszystkie Gminy graniczne łącznie ok. 3530 km. Każda Gmina zgłasza swoich reprezentantów i prowadzi poszczególny etap.
W niedzielne popołudnie 04 czerwca br. Gminie Darłowo przypadł do realizacji najdłuższy odcinek trasy od Drozdowa do Bielkowa tj. ok. 25 km. Chociaż reprezentanci Gminy Darłowo wspomagali biegiem także odcinki Gminy Postomino (sztafety, która przekazała nam Szarfę Sztafetową w Drozdowie) – 14 km oraz Gminy Sianów (sztafety, która odbierała sztafetę od naszych reprezentantów w Bielkowie) do Suchej Koszalińskiej – 8 km ponadto.

Pogoda też dopisała, zaświeciło słońce. W Drozdowie SZARFĘ z 40 minutowym opóźnieniem od Gminy Postomino przejęła Pani Kamila Łagutko, z Witoldem Mierzwą, Janem Staszewskim, Henrykiem Chudy. Do Darłowa dobiegli Kamila i Witek. Na rogatkach Darłowa dołączyli wszyscy zawodnicy, w tym Justyna Pacuła, Tadeusz Karyś i 8-miu reprezentantów z TKKF Sławska. Kilkunastoosobowa grupa zawodników bardzo uroczyście trójkami przebiegła przez Miasto Darłowo.

Sławieńska Policja pilotowała trasę Gminy Postomino i Darłowo przez większość miejscowości na sygnale, a Straż Pożarna z jednostki OSP Stary Jarosław zamykała kolumnę biegaczy. Zrobiło to oszałamiające wrażenie na mieszkańcach i przyjezdnych. W pierwszym momencie przygodni widzowie nie wiedzieli co się dzieje, ponieważ Miasto Darłowo nie zechciało nawet wystawić swojej reprezentacji, a następnie ze wzruszeniem żegnali tak uroczyście przebiegającą SZTAFETĘ dla Naszego Papieża.

Za Darłowem pożegnaliśmy się z biegaczami TKKF Sławsko oraz z Kamilą. Dobre tempo utrzymywali Witek, Janek i Andrzej, późnij parę kilometrów biegliśmy pojedynczo. Witek dobiegł do Bukowa Morskiego przekazując SZARFĘ Andrzejowi Żukowskiemu maratończykowi ze Słowina. Do Bielkowa wbiegliśmy całą grupą razem z szefową Justyną dużo przed czasem ok. 10 minut. Zabójcze tempo dawało się we znaki.

Sztafeta Gminy Sianów przywitała nas gromko, która poprowadziła sztafetę do Osiek przekazując sztafetę Gminie Mielno. Pożegnaliśmy się z Pilotem Policyjnym, Strażą Pożarną OSP Stary Jarosław. Z braku zawodników obiecaliśmy w Gminie Sianów towarzyszyć im do Suchej Koszalińskiej, gdzie zakończyliśmy etap ok. 21:40. Wracaliśmy do domu wykończeni choć w dobrych humorach. W sumie reprezentanci Gminy Darłowo przebiegli ok. 130 km: Andrzej Żukowski – 44 km, Witold Mierzwa – 20 km, Jan Staszewski – 15 km, Kamila Nagutko – 12 km, Tadeusz Karyś – 6 km, TKKF Sławsko (tylko na trasie Gm. Darłowo) – 30 km. Uczestnicy sztafety zostali obdarowani upominkami sponsora Sztafety Darłowskiej – Firmy DROBDAR Tadeusza JĘDRZEJCZYKA oraz prospektami Gminy Darłowo.

Serdeczne podziękowania dla uczestników sztafety darłowskiej oraz serdeczne podziękowania dla organizatorów Stowarzyszenia 10 czerwca, którzy towarzyszyli na trasie przez cały czas i dzielnie czuwali nad prawidłowym przebiegiem tak uroczystej sztafety dla Jana Pawła II.

Więcej informacji o idei biegu znajdziecie Państwo na www.kwietnybieg.plKomentarze czytelników - brakskomentuj materiał
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768