redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
METRYKA WATKU DYSKUSYJNEGO
  Dyscyplina  
  Status  Wątek aktywny ogólnodostępny
  Wątek założył  biegowaamatorszczyzna (2017-05-10)
  Ostatnio komentował  pas72 (2017-05-11)
  Aktywnosc  Komentowano 2 razy, czytano 997 razy
  Lokalizacja
 aaa - brak lokalizacji

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ W TYM WĄTKU

POWRÓT DO LISTY WĄTKÓW DYSKUSYJNYCH



biegowaama...
Paweł Kempinski

Ostatnio zalogowany
2018-07-17
07:24

 2017-05-10, 06:08
 Jak prawidłowo trzymać sylwetkę biegową
LINK: http://biegaczamator.blog.pl/
Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że jestem biegaczem amatorem najczystszej możliwej wody. Dlatego, też mój sposób ( bo technika to za duże słowo), sylwetka, którą utrzymuję w czasie tuptania ( specjalnie używam tego słowa zamiast biegania) pozostawia wiele do życzenia. Ja sobie tuptam dla przyjemności nie czasów, dlatego robię to tak, a nie inaczej, a moje rezultaty są takie, a nie inne.Ostatnio jeden ze naprawdę dobrych biegaczy, czyli Kamil Gaik wrzucił mi na Fejsie wiadomość w komentarzu, jak powinno się trzymać prawidłową sylwetkę biegową. „Płuca muszą mieć możliwość odpowiedniego zbierania tlenu. Więc pozycja zgięta w przód odpada. Aby otworzyć miejsce płucom barki powinny pójść nieco w tył, ale nie mogą być spięte bo spinają wtedy wszystkie mięsnie. Luz, ręce mają pracować luźno ale w przód. O ile na zawodach nie ma często zbytnio sił na ogromne zwracanie na to uwagi tak więc należy zacząć od dobrego trzymania ich na treningach. Kąt ok. 90 stopni i praca w przód, trochę bardziej zgięte nie zaszkodzą co zresztą widać nawet i po moim profilowym gdzie na ostrym zmęczeniu sam podciągam je już do góry. Jednak ręce też biegają Wyrównują naszą sylwetkę i pchają nas w przód. Tak więc trzymanie ręki przykurczowo tylko nas osłabia. Rzucamy całym ciałem na boki zamiast biec w przód. Druga sprawa, że właśnie tym sposobem je spinamy. Kolejna sprawa to praca bioder, nie można siedzieć na biegu, osłabia to amortyzację mięśni i powoduje większy nacisk na kości oraz spina na dłuższą metę mięśnie nóg, które próbują podtrzymać sylwetkę. Ucierpieć na tym mogą biodra, kolana, okostne jak i plecy. Mam nadzieję, że coś wyciągniesz z tej mojej wiadomości“

Jak Kamil napisał, „była to krótka, szybka informacja skierowana ku mojej osobie. Z powodu na zainteresowania tematem postara się przygotować lepiej zredagowany poradnik w którym opisze postawę biegową, by w pełni pomóc innym z powodu zainteresowania”. No i co ja amator z amatorów najbardziej amatorski mogę dodać? Wielkie dzięki za poradę. Zastanawiam się, jak trzymać sylwetkę, a szczególnie barki przenieść z przodu na tył. Jak to się mówi: starego konia pociągowego trudno w speca od kłusa, o cwale już nie wspomniawszy przestawić. Nie zmienia to faktu, że postaram się elementy prawidłowej sylwetki wprowadzić w mój cykl treningowy. Wiem, że łatwo nie będzie, ale warto chociaż spróbować.

  SKOMENTUJ CYTUJĄC
  NAPISZ LIST DO AUTORA
  PRZECZYTAJ MÓJ BLOG (8 wpisów)


pas72

Ostatnio zalogowany
2019-09-17
13:17

 2017-05-11, 02:34
 znacznik
Gdybyś był tak uprzejmy do tytułów swoich wpisów, które są efektem "kopiuj-wklej" Twojego bloga, dodawać jakiś znacznik, np: [blog] albo [biegaczamator], to oszczędziłbyś części czytelników omyłkowego otwierania tego wpisu.

  SKOMENTUJ CYTUJĄC
  NAPISZ LIST DO AUTORA


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ W TYM WĄTKU

POWRÓT DO LISTY WĄTKÓW DYSKUSYJNYCH





Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768