Kietrz, 04 czerwca 2009, 09:39, 1523/97739Andrzej Wojtowicz

LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ OCENY W RANKINGU Z ROKU 2008
LINK 6: ZOBACZ WYNIKI Z ROKU 2008
LINK 7: ARCHIWUM: KIETRZ

Województwo opolskie, niewielka miejscowość tuż przy granicy z Republiką Czeską. U jednego z mieszkańców Kietrza zrodził się pomysł zorganizowania wielkiej imprezy sportowej.

Wątpliwości było sporo, bo kto przyjedzie do tego miasteczka uprawiać sport masowy? A jednak znaleźli się chętni do uczestnictwa w Półmaratonie Kietrz & Rohov, chętni którzy niejednokrotnie pokonali setki kilometrów różnymi środkami lokomocji aby móc sprawdzić się na odcinku 21 km trasy przygotowanej przez organizatorów, trasy jak się okazało nie do końca typowej dla amatorów biegania.

Uczestnicy biegu spodziewali się płaskiej asfaltowej drogi, lub kilku okrążeń po kilka kilometrów, a w Kietrzu czekała ich niespodzianka – trasa okazała się bardzo malownicza z ładnymi plenerami płaskowyżu głubczyckiego z dużą ilością podbiegów i dużych przewyższeń (jak to określił jeden z uczestników „z górki pod górkę”). Jak należało się spodziewać pogoda w czerwcu była piękna i słoneczna.

8 czerwca 2008 r.o godz. 10.00, 163 zawodników z całego kraju oraz z zagranicy ustawionych na linii startu czekało na komendę START. Zwycięzcą biegu został Jerzy Zawierucha, który przebiegł trasę 21,0975 km w ciągu 01:10:26, czym pobity został zeszłoroczny wynik - 01:15:49. Najlepszą wśród kobiet okazała się Ewa Fliegert (01:25:13).

W tym roku pobiegło także 6 zawodników z Kietrza, najlepszy okazał się Andrzej Wybraniec, który pokonał trasę w czasie 01:31:32. W biegu uczestniczył także pomysłodawca oraz Dyrektor Biegu Andrzej Wójtowicz (czas biegu: 01:58:23). Szczegółowe wyniki podane są na stronie www.kietrz.pl Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu, zapraszamy do Kietrza za rok.

2009-06-14 - Udany III Półmaraton Kietrz&Rohov...
  2009-05-04 - Kietrz zaprasza na III Półmaraton Kietrz...