UK - Bournemouth Bay Half Marathon 2009

LINK 1: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - W.BRYTANIA

W niedziele 5 kwietnia 2009 roku w nadmorskim angielskim mieście Bournemouth odbył się półmaraton.

Jak co roku na starcie pojawiło się mnóstwo biegaczy i biegaczek. Start do biegu nastąpił o 10:00. Tego dnia panowały sprzyjające warunki dla biegaczy, świeciło słonce,od morza wiała orzeźwiająca morska bryza a temperatura wynosiła w okolicach 15 stopni Celsjusza.

Start i meta miały miejsce w okolicach głównego molo nad samym morzem a trasa w sporej jej części wiodła po deptaku wzdłuż miejskiej plaży. Zwycięzcą w tym roku został Peter Grist z Cardiff AC uzyskując czas 1h13'52".

Na drugim miejscu z czasem 1h14'12" wbiegł Jacek Cieluszecki z AKB Szczytno. Na 22 pozycji uplasował się Piotr Olchawa z Chełmży. Wśród pan z czasem 1h28'32" zwyciężyła Ann Troup. Ogólnie cały bieg ukończyło 1288 zawodników.