LINK 6: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
LINK 7: WYNIKI DRUŻYNOWE (PDF)
LINK 8: ARCHIWUM: TRZEMESZNO

Na zdjęciu: Zwycięzcy na 7 km trasy

Zgodnie z zapowiedziami sobotni VII Bieg Trzech Jezior w Trzemesznie odbył się w prawdziwie śnieżnym krajobrazie. Mimo to zgodnie z naszymi przewidywaniami padł rekord frekwencji - metę osiągnęło 654 zawodników, czyli o 20 osób więcej niż w roku 2007!

Bezapelacyjnymi zwycięzcami zostali Adam Draczyński i Michał Kaczmarek (obaj z WKS Grunwald Poznań), którzy

już na starcie oderwali się od reszty zawodników i równym, silnym tempem pokonali cały dystans wspólnie kontrolując przez cały czas sytuację na trasie. Adam i Michał wbiegli na metę razem trzymając się za ręce, jednak sędziowie przyznali ostatecznie zwycięstwo bardziej utytuowanemu Adamowi.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Agnieszka Lewandowska (LKS Promień Kowalewo), która wyprzedziła na mecie Karolinę Rakieć z Supermaratonu Kalisz o 29 sekund. Bieg w Trzemesznie był dla Karoliny pierwszym startem w kategorii K30 - redakcja trzyma kciuki :-) Trzecia na mete przybiegła Anna Kordus (1:00:11) a czwarta - Agnieszka Golak z Kormoran Święciechowa (1:00:19). Jak widać z różnic czasowych - walka wśród kobiet trwała do ostatnich metrów.

Bieg w Trzemesznie to także Mistrzostwa Polski Grubasów w biegu na dystansie 15 km. Wystartowało 21 zawodników posiadających współczynnik masy ciała do wzrostu od 30 BMI w górę. Najszybszym grubasem został Zbigniew Miciak z Golubia-Dobrzynia (1:05:31). Drugie miejsce zajął Jan Łuc (1:07:25) a trzecie Piotr Tyczyński (1:08:38)

Ilustracje: Jakub Radomski (2009)

Sukcesem naszego portalu zakończyła się klasyfikacja drużynowa. W zawodach uczestniczyło około 30 członków MaratonyPolskie.PL TEAM, a pierwsza piątka naszych zawodników na mecie wygrała rywalizację zespołową! Przyczynili się do tego sukcesu Maciek Łucyk (9), Krzysiek Bartkiewicz (11), Przemek Giżyński (17), Piotrek Suchenia (21) i Piotrek Bętkowski (24). W nawiasach miejsca naszych chłopaków w open. Wielkie HUUURRRRAAAA :-)

Pełne wyniki klasyfikacji drużynowej pojawią się jeszcze dzisiaj w naszym portalu - w chwili obecnej zamieszczamy klasyfikacje Open, wiekowe oraz MP Grubasów. Wszystkich uczestników zapraszamy do obowiązkowego wystawienia ocen imprezie w naszym rankingu - pamiętajcie, że to bardzo pomaga organizatorom w dokumentacji imprezy oraz przygotowaniach do kolejnej edycji !!

2009-02-10 - Trzemeszno zapowiada śnieg...