Rybnik, 13 listopada 2008, 08:38Rafał Linder

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: WYNIKI - KLASYFIKACJA GENERALNA
LINK 5: ARCHIWUM: RYBNIK

Wspaniałą i słoneczną pogodą rozpoczął się dzień 11 listopada, w którym to dniu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku, po raz 14 przygotował „Bieg Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika”.

Do tegorocznego biegu zgłosiło się 805 zawodników nie tylko z Rybnika i okolic, ale również Wrocławia, Krakowa, Katowic, Sosnowca, Bytomia, Opola i Lublińca.

Organizowana przez MOSiR w Rybniku, co roku impreza, stała się już na tyle popularna, że w tym roku gościliśmy na niej gościa z Doniecka na Ukrainie Wladimira Timaszow, który w Biegu otwartym mężczyzn zajął drugą lokatę.

Pierwsze miejsce zajął Marcin Błaziński, o którym już w 2004 portal opolski pisał: „Marcin Błaziński ma niespełna 16 lat i wśród swoich rówieśników nie ma sobie równych w bieganiu. W błyskotliwy sposób został mistrzem Opolszczyzny w przełajach, triumfował w makroregionie śląskim i próbuje swych sił na arenie krajowej. To talent czystej wody.” I tak Marcin trenuje i obecnie wygrywa już nie tylko w Rybniku, ale także w innych miastach.

W biegu otwartym kobiet wygrała Dorota Ustianowska. Pani Dorota już w zeszłym roku próbowała sił w rybnickim biegu jednak w 2007 roku udało jej się zająć równie dobrą trzecią lokatę.