Białystok, 09 pazdziernika 2006, 17:41Irena Sakowicz
Rekord Polski w Biegu Godzinnym !

LINK 1: WYNIKI W FORMACIE WORD
LINK 2: STRONA INTERNETOWA IMPREZY
LINK 3: ENCYKLOPEDIA IMPREZ: BIAŁYSTOK

Na zdjęciu: Irena Sakowicz - nowa rekordzistka Polski w biegu godzinnym kobiet - podczas Półmaratonu w Hajnówce (www.sport.hajnowka.pl/sport/)

Dnia 7 października 2006 r. na stadionie MOSiR w Białymstoku odbył się po raz ósmy - Bieg Godzinny oraz biegi towarzyszące. Głównym organizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia w Białymstoku przy współorganizacji i pomocy:

- Piekarni A.A. PRUS
- Białostockich Zakładów Graficznych S.A.

Zwycięzcy wszystkich biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe puchary Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zaś pierwszych trzech zawodników udekorowano medalami, upominkami i dyplomami.

Uczestnicy Biegu Godzinnego walczyli o Puchary Prezydenta Miasta Białegostoku. Ostatecznie otrzymali je: Irena Sakowicz (Juvenia Białystok) w kategorii kobiet, która zwyciężyła wynikiem 15 km 605 m, poprawiając jednocześnie rekord Polski w biegu godzinnym oraz Mariusz Kamiński (Juvenia Białystok) zwycięzca w kategorii mężczyzn, który pokonał dystans 17 km 820 m.

W Biegu Coopera chłopców ze szkół gimnazjalnych Damian Roszko (Gimnazjum Mońki) pokonał dystans 3618 m poprawiając najlepszy wynik w województwie, wśród dziewcząt najdłuższy dystans w ciągu 12 minut pokonała Magda Chodorowska (Prefbet Śniadowo) - 2978 m.

Również w biegu 6-minutowym dziewcząt ze szkół podstawowych został ustanowiony najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych edycji biegu - Ewelina Dąbrowska (SP Wasilków) przebiegła dystans 1505 m, w kategorii chłopców zwycięstwo odniósł Patryk Różak (SP Wasilków) pokonując w 6 minut 1616 m.