redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Gdynia, 09 maja 2024, 12:23, 1012/1005646Organizator
ULTRA WAY 2024 - zbliża się letnie święto biegania na Pomorzu

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: PROFIL BIEGU NA FACEBOOK
LINK 3: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: GDYNIA      

Jak biegacze mogą rozpocząć wakacje i sezon urlopowy? Oczywiście na biegowo! A gdzie najlepiej? Na Festiwalu Biegowym ULTRA WAY! W tym roku odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia, na które do Gdyni przybędzie wielu zawodników z różnych zakątków Polski, jak również z zagranicy. Dlaczego warto tu być?

Ponieważ tylko tu, o czym przekonali się uczestnicy wcześniejszych odsłon festiwalu, znajdują się "góry" nad morzem, a trasy zachwycają widokami i zapewniają prawdziwy rollercoaster emocji. Warto to przeżyć.

OPŁATY STARTOWE: dystans 160 km

280 pln

320 pln

360 pln

400 pln

440 pln

480 pln


do 31
lipca

do 30
września

do 30
listopada

do 31
stycznia

do 31
marca

do 14
czerwca

Limit uczestników: 200+200+300+400+200
 
Opłaty startowe na pozostałych dystansach: patrz regulamin.

Festiwal Biegowy ULTRA WAY w tym roku odbędzie się 28 i 29 czerwca. Zmieniono nie tylko datę (wcześniejsze organizowano w maju), ale również lokalizację. Tym razem centrum zawodów umiejscowiono w Gdyni. Biuro zawodów, meta oraz start dwóch najkrótszych dystansów znajdować się będzie w Gdyńskim Centrum Sportu na Narodowym Stadionie Rugby położonym w dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana na ul. Kazimierza Górskiego 10. Infrastruktura i zaplecze miasteczka biegowego oraz położenie przy terenach leśnych z pewnością przypadną do gustu uczestnikom sportowych zmagań.

Pierwsi na trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wyruszą ultrasi biorący udział w najdłuższym festiwalowym biegu o nazwie Gwiazda Północy. Po swoją przygodę wyruszą z malowniczego rynku w Wejherowie 28 czerwca o godzinie 11:00. Na dystansie ponad stu mil, a dokładnie 164,27 km będą mieli okazję biec brzegiem morza, zdobywać strome szczyty na klifach, pokonywać serpentynowe ścieżki, trawersujące zbocza, a także przedzierać się przez leśną gęstwinę, którą zazwyczaj przemierzają tylko zwierzęta.

Można się będzie zmęczyć, "spalić" mięśnie i niejednokrotnie "serdecznie pozdrowić" w myślach osobę odpowiedzialną za wyznaczenie trasy. Przewyższenie jest zacne, ponieważ wynosi +/- 4377 m. Będzie więc sporo podejść, podbiegów, stromych zbiegów i wiele technicznych odcinków.

To trasa dla prawdziwych koneserów i miłośników "masakrowania" nóg. Jednak widoki morskiej plaży, leśnych terenów oraz możliwość spotkania dzikich zwierząt z pewnością zrekompensuje trudy. Tak samo jak zdobycze punktowe, ponieważ po pokonaniu całego dystansu i dotarciu na metę znajdującą się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, uczestnicy zawodów otrzymają 5 pkt ITRA, 3 pkt za biegi Górskie oraz 100M w kwalifikacji do UTMB. Na pokonanie całego dystansu przeznaczono 30 godzin.

Tego samego dnia, tyle że późnym wieczorem, a konkretnie W Blasku Księżyca (nazwa biegu), kolejni ultrasi wyruszą na trasę liczącą 102,05 km z przewyższeniem +/- 3239 m. Tak samo jak w przypadku dystansu stu mil, uczestników biegu na start dowiozą autokary, tylko że tym razem na rynek Pucka. Jak zwykle, co już jest tradycją, zmagania rozpoczną w blasku flar. Na trasie będą mogli poznać magię kaszubskiej nocy, dotrą do morskiej plaży i pokonają wiele szczytów, by finalnie zakończyć swoją przygodę na stadionie w Gdyni. Na dotarcie do mety wyznaczono 19 godzin. Po jej przekroczeniu zawodniczki i zawodnicy otrzymają 4 pkt ITRA, 2 pkt Górskie oraz 100K w kwalifikacji na UTMB.

Najkrótszym dystansem ultramaratońskim podczas Festiwalu ULTRA WAY jest bieg Klify o Poranku, podczas którego trzeba będzie pokonać 50,75 km z przewyższeniem +/- 2077 m. Uczestnicy tym razem wyruszą z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni. Start zaplanowano 29 czerwca na 6:00 rano przy charakterystycznej rzeźbie ryb.

Niedługo potem biegaczki i biegacze skierują się na klify, gdzie towarzyszyć im będą przelatujące nad głowami mewy oraz wiatr wiejący od morza. Trasa tego dystansu również wymaga bardzo dobrego przygotowania, treningu biegowego oraz właściwego planowania logistycznego. Uczestnicy będą mieli 11 godzin na dotarcie do mety na stadion w Gdyni. Po sportowych zmaganiach otrzymają 2 pkt ITRA, 3 pkt Górskie oraz 50M w kwalifikacji na UTMB.

Dwa ostatnie biegi w ramach festiwalu, będą przeznaczone dla tych, którzy jeszcze nie są gotowi na ultra lub po prostu lubią szybciej pokonywać trasy zawodów. Jednym z nich jest Słoneczne Popołudnie na dystansie 27,34 km z bardzo solidnym przewyższeniem +/- 1130 m.

Tu również nie zabraknie trudnych technicznie odcinków, ścieżek prowadzących przez miejsca, gdzie żerują leśne dzikie zwierzęta i pięknych widoków, jakimi może uraczyć kaszubska przyroda. Start i meta będą usytuowane na stadionie w Gdyni, a zawodniczki i zawodnicy po zakończeniu rywalizacji otrzymają 1 pkt ITRA, 3 pkt Górskie oraz 20M jako kwalifikacja na UTMB. Wyścig rozpocznie się 29 czerwca o godzinie 12:00, a limit na jego ukończenie wynosi 5 godzin.

O dużym stopniu trudności festiwalowych tras będą mogli się też przekonać uczestnicy biegu o nazwie Nadmorski Mendel. Jego dystans liczy tylko 14,66 km, jednak przewyższenie, które wynosi +/- 578 m, oznacza, że będzie wymagająco. Start i meta umiejscowione zostały na Narodowym Stadionie Rugby. Zawodniczki i zawodnicy swoje zmagania biegowe rozpoczną 29 czerwca w sobotę o godzinie 13:00, a na pokonanie całej trasy będą mieli 4 godziny.

Jak podkreślają sami organizatorzy, przede wszystkim starają się pokazać przyjezdnym piękno Kaszub i terenów nadmorskich, a także odkryć przed nimi tajemnicze, magiczne i urokliwe obszary mało dotąd eksplorowane. Na atrakcyjność zawodów w ramach Festiwalu Biegowego ULTRA WAY wpływają nie tylko turystycznie miejsca, gdzie będą przebiegać trasy. To również atmosfera panująca na punktach żywieniowych.

Uczestnicy poprzednich edycji wielokrotnie podkreślali w swoich relacjach świetną organizacją wydarzenia, ofiarność i uczynność wolontariuszy, a także przepyszne jedzenie. Są napoje na schłodzenie, gdy słońce mocno przygrzewa, ciepły posiłek podczas chłodnej nocy i wiele innych potraw na wzmocnienie, dodanie energii i poprawę humoru.

Biegacze cenią sobie też możliwość rywalizacji w kategoriach wiekowych, co nie zawsze ma miejsce na innych tego typu wydarzeniach. Uczestnicy otrzymają niepospolite medale, a statuetki dla najlepszych są duże i świetnie prezentują się jako sportowe trofea. Warto również podkreślić, że podczas festiwalowych dni na trasach oraz mecie będzie wielu fotografów upamiętniających zmagania sportowe, dzięki czemu później jest co wspominać.

W tym roku organizatorzy pomyśleli też o rodzinach sportowców i ich dzieciach. Przewidziano wiele atrakcji poza biegowych. Będzie festiwal dmuchańców, a także biegi dla najmłodszych, które zawsze wzbudzają wiele emocji.

Warto zatem na początku wakacji wyjechać nad morze, a konkretnie do Gdyni, żeby przeżyć wspaniałą przygodę na Festiwalu Biegowym ULTRA WAY. Z pięciu dystansów można wybrać ten, który najbardziej danej osobie odpowiada ze względu na długość trasy lub aktualną formę. Emocji i wspaniałych doznań nie zabraknie, a przede wszystkim będzie można przekonać się samemu, jakie to "góry" są nad morzem.

Szczegółowe informacje i zapisy znajdziecie TUTAJ

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2024-06-12 - Festiwal Biegowy ULTRA WAY - w góry, nad...Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-10-05, 10:39 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału w kolejnej edycji festiwalu.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768