redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Rembertów, 30 kwietnia 2024, 08:34, 1272/1199401Organizator
Przybiegnijcie świętować 100 lat maratonu w Polsce!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA IMPREZY
LINK 2: ARCHIWUM: REMBERTóW      

Rondo im. Polskich Maratończyków, Aleja Sław Maratonu i wspólny czas – przybiegnijcie świętować 100 lat maratonu w Polsce! W 1924 roku odbył się pierwszy w Polsce bieg na dystansie maratonu. W tym samym miejscu, w którym startował ten historyczny wyścig, ale sto lat później - spotkamy się i wyjątkowy sposób uhonorujemy okrągły jubileusz.

Zapraszamy na Obchody 100-lecia, które już 22 czerwca rozpoczną się w wyjątkowej lokalizacji - w miejscu startu pierwszego polskiego biegu na dystansie maratonu, w Rembertowie - dzielnicy Warszawy.

Spotkajmy się 22 czerwca. Taka okazja zdarza się raz na sto lat!

Setny jubileusz biegu na królewskim dystansie wypada świętować... na biegowo! Niezależnie od tego gdzie mieszkacie, jakie dystanse pokonujecie na treningu i zawodach, znajdźcie czas, by spotkać się z innymi miłośnikami sportu. Przybiegnijcie, przyjedźcie lub przyjdźcie z dowolnego miejsca w kraju do miejsca startu pierwszego Polskiego Maratonu, gdzie dla wszystkich biegaczy i mieszkańców zorganizowany zostanie Piknik 100-lecia.

Szczegóły Waszego przybycia na wydarzenie - przebieg trasy, ilość uczestników, forma pokonania dystansu jest wyłącznie Waszą inwencją. Zachęcamy do tworzenia drużyn, sztafet, lub przybiegania w pojedynkę. Czekamy zarówno na biegaczy z najdalszych zakątków kraju i z okolicznych miejscowości.

Całość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich. Niemniej, zachęcamy Was, by zapowiedzieć w przygotowanym formularzu swoją obecność. W czerwcu otworzymy zapisy i każda osoba, która zgłosi swoje przybycie – otrzyma symboliczną pamiątkę 100-lecia maratony.

Aleja Sław Maratonu

W trakcie wydarzenia otworzymy pierwszą w Polsce Aleję Sław Maratonu! W Rembertowie powstanie aleja dębowa – wspólnie sprawimy, że będzie to miejsce niezwykłe. Jakie wybitne postacie związane z polskim maratonem zostaną uhonorowane jako pierwsze? Tę decyzję podejmiemy wspólnie.

Prześlijcie do nas propozycje wybitnych postaci związanych z polskim maratonem, które Waszym zdaniem powinny zostać uhonorowane w dębowej Alei Sław. Nazwiska zgłaszać można od 1 do 10 maja wpisując swoją propozycję w formularzu, który udostępnimy niebawem. Kogo można zgłosić? Wszystkich tych, którzy Waszym zdaniem zasłużyli się dla polskiego maratonu, jako sportowcy, promotorzy, organizatorzy.

Spośród Waszych propozycji Kapituła plebiscytu do 20 maja wybierze grono finalistów. W kolejnym etapie głosowania, od 21 do 30 maja, to Wy zdecydujecie i wybierzecie grupę tych, których uhonorujemy podczas otwarcia Alei Sław Maratonu. Zastanówcie się, kogo pragniecie zgłosić - do przysyłania propozycji zaprosimy Was już 1 maja.

Rondo Polskich Maratończyków

W związku z obchodami stulecia powstała bezprecedensowa inicjatywa. Nadanie nazwy Rondu, przy którym mieściły się start i meta pierwszego biegu na królewskim dystansie. Rondo „Polskich Maratończyków” – to nazwa, która łączy i wyróżnia wszystkich tych, którzy zmierzyli się z królewskim dystansem. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz pomysł i podpisali się pod inicjatywą. Trzymamy kciuki, aby Rada Warszawy przychyliła się do tej inicjatywy. Wierzymy, że w dzień spotkania - 22 czerwca - będziemy mogli wspólnie świętować oficjalne nadanie nazwy i otwarcie Ronda.

Zapraszamy do wspólnego świętowania – spotkajmy się 22 czerwca, w sobotę w Rembertowie – w miejscu startu i mety pierwszego w Polsce maratonu. Spotkajmy się biegowo, rodzinnie! Czekają symboliczne gesty, rozstrzygnięcie Plebiscytu Alei Sław Maratonu, spotkania i integracja.

Organizatorami uroczystości jest Fundacja „Maraton Warszawski” oraz Dzielnica Rembertów.

Strona wydarzenia - 100latmaratonu.pl

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768