redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Pabianice, 26 kwietnia 2024, 07:30, 1067/1159354Ewa Fidelus
Przemek Antczak osiąga setny maraton i kontynuuje wyzwanie 25 maratonów w 25 dni

LINK 1: DOŁĄCZ DO AKCJI
LINK 2: ARCHIWUM: PABIANICE      

Wielka determinacja i hojność Przemka Antczaka z Pabianic osiągnęły punkt kulminacyjny, gdy w niedzielę 14 kwietnia 2024 roku ukończył swój setny maraton. Jednak jego niesamowita podróż jeszcze się nie kończy nadal biegnie w ramach wyzwania „25 maratonów w 25 dni”, zbierając pieniądze dla Milenki Malinowskiej, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną Niemann Pick Typ C.

Przemek, członek Pabianickiego Klubu O co biega od dawna nie tylko pasjonuje się bieganiem, ale również wykorzystuje swoje zamiłowanie do sportu aby pomagać innym. Jego ostatnie osiągnięcie – ukończenie setnego maratonu – to nie tylko wyczyn sportowy, ale także wyraz ogromnego zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi.

Antczak rok temu rozpoczął swoją misję od wyzwania 10 maratonów w 10 dni. Następnie jesienią przebiegł 15 maratonów w 15 dni. Robi to nie tylko aby pokonać swoje słabości i przekraczać kolejne bariery, ale również wesprzeć Milenkę i jej rodziców w codziennej terapii. Jego poświęcenie i siła charakteru inspirowały nie tylko jego współbiegaczy, ale również wielu Pabianiczan, którzy kibicowali biegaczowi podczas jego zmagań i dorzucali do puszki kilka złotych.

Zbieranie pieniędzy dla dziewczynki to również manifestacja solidarności, wspólnoty i empatii. Pabianicki Klub O co biega jest dumny z takiego członka jakim jest Przemek Antczak. Jego wytrwałość, poświęcenie i dobroczynność stanowią inspirację dla wszystkich, którzy chcą czynić dobro w swoim otoczeniu.

Każdy kto zechce wesprzeć Przemka Antczaka w jego misji może wejść na jego profil FB Przemek Antczak – charytatywne maratony i dołączyć do zbiórki na rzecz Milenki Malinowskiej oraz dołączyć do niego by towarzyszyć w biegu.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768