redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Katowice, 20 listopada 2023, 07:20, 1666/665460Justyna Grzywaczewska
CITY TRAIL: motywacja to podstawa!

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: WYNIKI PDF - WROCŁAW
LINK 3: WYNIKI PDF - KATOWICE
LINK 4: ARCHIWUM: KATOWICE
LINK 5: ARCHIWUM: WROCłAW      

Outdoorowa aktywność fizyczna podczas jesienno-zimowych miesięcy wymaga sporej motywacji. Z tą nie mają problemu biegacze startujący w przełajowym cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden! Na mecie weekendowych (18-19 listopada) biegów we Wrocławiu i Katowicach zameldowało się blisko 1200 biegaczek i biegaczy, z czego ponad 300 to uczestnicy zawodów dziecięco-młodzieżowych. Kolejne biegi pod szyldem CITY TRAIL już 25 listopada w Olsztynie oraz 26 listopada w Gdyni.

Szybkie bieganie we Wrocławiu

W sobotę na trasie we wrocławskim Lesie Osobowickim najszybszym okazał się Dawid Borowski, który 5-kilometrową trasę pokonał w znakomitym czasie 14 minut i 32 sekund. Jako drugi na mecie zameldował się Dariusz Boratyński (14:46), a trzeci był Jakub Tuleja (15:04). Wśród kobiet z dużą przewagą zwyciężyła Martyna Masłowska, z czasem 17:10. To zawodniczka łącząca biegi uliczne z górskimi, złota medalistka Mistrzostw Polski w Biegu Alpejskim 2020. Drugie miejsce wywalczyła Kinga Pietras (18:40), a trzecia była Monika Bereźnicka (również 18:40)

Na ósmej pozycji do mety dotarła Dominika Napieraj - multimedalistka mistrzostw Polski w biegach długich oraz przełajowych, która zakończyła wyczynową karierę, ale nie odwiesiła biegowych butów na kołek.

Cieszy mnie powrót na trasę w Lesie Osobowickim. Jestem fanką CITY TRAIL od lat i przede wszystkim tęskniłam za spotkaniami z citytrailową ekipą i innymi biegowymi znajomymi. Miałam nieco wątpliwości przed powrotem na zawody, na początku trudno było mi zdjąć z siebie oczekiwania, głównie moje, co do tego jaki poziom sportowy „powinnam” prezentować. Teraz już podchodzę do tego inaczej. Biegam rekreacyjnie dwa razy w tygodniu, chodzę po górach - w tym roku razem z przyjaciółką wystartowałyśmy z projektem zdobycia Korony Gór Polski i żyję aktywnie - tak jak lubię najbardziej.

Nie widzę więc powodu, dla którego miałabym rezygnować z czegoś co przez ponad dekadę było moją największą pasją i nadal zajmuje w moim serduchu kawał miejsca. Jak to jest wrócić? Hmm... Bywają starty, tak jak miesiąc temu, że roznosi mnie przedstartowa energia i mam ochotę ścigać się jak dawniej. Ta iskra do rywalizacji pewnie zostanie ze mną już na zawsze. Z kolei dzisiaj podeszłam do biegu spokojniej. Mimo gorszego samopoczucia nie chciałam odpuszczać startu. Cały czas uczę się tego, że przecież robię to dla siebie i nie muszę nikomu niczego udowadniać.

Bardzo miłe z kolei jest to, że czasami obcy ludzie życzliwie zagadują mnie na biegach CITY TRAIL i pamiętają, że kiedyś biegałam sporo szybciej. Jeśli chodzi o dzisiejsze warunki to błoto dawało się mocno we znaki. Kto zabrał ze sobą buty z bieżnikiem czy kolce na pewno mógł zyskać przewagę. Aczkolwiek taki jest właśnie urok przełajów, a odrobina błota na uśmiechniętej twarzy tylko tego uroku dodaje - Dominika Napieraj, czterokrotna zwyciężczyni klasyfikacji generalnej CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden we Wrocławiu.

Warto dodać, że wśród kibiców był specjalista od biegów górskich, od kilku lat będący w światowej elicie - Bartłomiej Przedwojewski​, który trasę CITY TRAIL we Wrocławiu zna z własnego doświadczenia - startował tutaj wielokrotnie.

Linię mety biegu głównego minęło 446 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 220 młodych sportowców. Kolejne zawody w ramach wrocławskiego cyklu są zaplanowane na 16 grudnia.

Gabriel Kuropatwa i Agnieszka Gortel-Maciuk ponownie najlepsi w Katowicach

W niedzielę na starcie przełajowej "piątki" stanęli biegacze z Katowic. Warunki podczas zawodów były lepsze niż przed miesiącem, kiedy lał deszcz, ale i tym razem pojawienie się na starcie wymagało sporej motywacji - brak słońca i temperatura niewiele powyżej zera raczej nie zachęcały do wyjścia z domu, tymczasem na starcie biegu głównego pojawiło się 412 osób - o 42 więcej niż przed miesiącem. Podobnie, jak w październiku zwycięstwo odniósł Gabriel Kuropatwa, który 5 km pokonał w czasie16:17. Jako drugi na mecie zameldował się Tomasz Wójcik (16:40), a trzeci był Piotr Treska (16:58)

Za mną dwa udane starty podczas CITY TRAIL w Katowicach. Trasa nie jest z tych łatwych i szybkich. Pierwszy start był mieszaniną niepewności i stresu, ponieważ dawno nie rywalizowałem na tak krótkiej trasie. Zacząłem zachowawczo, utrzymując przez większość czasu drugą pozycję. Walka ramię w ramię z Tomkiem na ostatnich metrach przy zawrotnej prędkości daje mi zwycięstwo z czasem 16:40

Dzisiejszy bieg był zgoła inny. Od początku ruszyłem mocno i bez oglądania się na rywali. Cel był jeden - pobiec jak najszybciej. W pojedynkę pokonywałem kolejne kilometry aż do mety nie oddając prowadzenia. Osiągnąłem czas 16:17 i cieszy mnie progres. Myślę, że przy bezpośredniej rywalizacji mogę jeszcze sporo z tego wyniku urwać. Do zobaczenia w grudniu!
- Gabriel Kuropatwa, zwycięzca niedzielnego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Katowicach.

Wśród kobiet z dużą przewagą zwyciężyła (po raz drugi w edycji) Agnieszka Gortel-Maciuk, z czasem 18:00. To doświadczona zawodniczka, która od lat regularnie wygrywa na trasie CITY TRAIL w Katowicach. Drugie miejsce wywalczyła Paulina Gaj (18:56), a trzecia była Monika Hałasa (19:16)

Kolejne zawody w ramach katowickiego cyklu są zaplanowane na 17 grudnia.

6 miesięcy, 10 miast, 50 biegów

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 to łącznie 50 biegów. Po zakończeniu edycji najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni - w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy - CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie

Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2024-04-19 - CITY TRAIL: najlepszy sezon od 2020 roku...
  2024-03-26 - CITY TRAIL na mecie...
  2024-03-11 - CITY TRAIL: cztery kolejne miasta na mec...
  2024-03-05 - CITY TRAIL Poznań i Szczecin na mecie...
  2024-02-26 - Słoneczne biegi CITY TRAIL we Wrocławiu ...
  2024-02-20 - CITY TRAIL: dwa dni, cztery biegi...
  2024-02-13 - CITY TRAIL w Warszawie i Bydgoszczy po r...
  2024-02-06 - Powrót cyklu CITY TRAIL...
  2024-01-15 - CITY TRAIL: zimowego biegania ciąg dalsz...
  2024-01-09 - Pierwsze biegi CITY TRAIL w 2024 roku za...
  2023-12-20 - CITY TRAIL niemal na półmetku edycji 202...
  2023-12-12 - CITY TRAIL Poznań i Szczecin: bieganie w...
  2023-12-05 - CITY TRAIL: zima biegaczy nie powstrzyma...
  2023-11-27 - CITY TRAIL: pierwszy śnieg tej jesieni...
  2023-11-07 - Sezon na przełajowe bieganie trwa!...
  2023-11-01 - Rusza druga seria biegów CITY TRAIL...
  2023-10-23 - Szybkie bieganie i ulewa podczas CITY TR...
  2023-10-10 - CITY TRAIL: Olsztyn i Trójmiasto rozpocz...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768