redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Skawina, 17 listopada 2023, 11:20, 378/340338Organizator
Podsumowanie X Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany 2023

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 2: WYNIKI PDF - BIEG
LINK 3: WYNIKI PDF - NORDIC WALKING
LINK 4: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 5: ARCHIWUM: SKAWINA      

Po raz 10 biegaczki, biegacze i chodziarze nordic walking z całej Polski zawitali do Skawiny i Mogilan, aby na sportowo w biało-czerwonych koszulkach świętować niepodległość naszego kraju. Była to kolejna jubileuszowa impreza biegowa organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w tym roku, przy współpracy z Gminą Skawina i Gminą Mogilany, Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie, CKiS w Skawinie oraz Szkołą Podstawową w Mogilanach.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i oddaniu strzału z pistoletu przez I-go Zastępcę Burmistrza w Skawinie Witolda Grabca, prawie 400 uczestników wyruszyło na 8km trasę. Trasa biegu bardzo urozmaicona, dosyć wymagająca o różnicy wzniesień 170m. Uczestnicy biegu podążający w kierunku mety na rynku w Mogilanach, mieli okazję podziwiać piękną panoramę Skawiny, Krakowa a nawet Tatr.

381
452
293
311
372
386
163
288
302
378
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2021
2021
2022
2023
 
+19%
-35%
+6%
+20%
+4%
-58%
+77%
+5%
+25%
Historia frekwencji OPEN

Jako pierwszy z biegaczy na mecie zameldował się 19-latek Herzyk Kamil z Bielska-Białej w bardzo dobrym czasie 00:26:42 sek. Najlepszą z kobiet okazała Bazułka Aleksandra z Katowic czas 00:32:43 sek. W klasyfikacji mieszkańców Gminy Skawina I-miejsca zajęli Dudek Justyna ze Skawiny i Kluska Zbigniew z Woli Radziszowskiej a wśród mieszkańców Gminy Mogilany po raz kolejny para Magdalena Płaziak – Kowalska z Libertowa i Francuz Konrad z Mogilan.

W klasyfikacji Powiatu Krakowskiego – ziemskiego zwyciężyli Magdalena Płaziak – Kowalska i Suchan Jakub z Liszek. W kategorii Nordic Walking najlepszym okazał się Praduń Michał z Krakowa czas 00:54:48 sek., a wśród pań zwyciężyła Wołkowicz Ewa z Radziszowa w czasie 0:59:26 sek. Najstarszymi uczestnikami biegu byli po raz kolejny Sikora Alicja z Bielska Białej oraz Karpiński Ździsław rocznik 1942 z Krakowa.

Pogoda dopisała jak zawsze w Skawinie trochę chmur, troszkę deszczu, zero wiatru czyli idealna dla biegaczy. Na trasie i mecie uczestników dopingowali liczni mieszkańcy Skawiny, Mogilan i okolic. Biuro zawodów na starcie biegu było umiejscowione w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie. Zakończenie imprezy, konsumpcja pysznego bigosu i wiejskiego chleba ze smalczykiem oraz wręczenie nagród odbyło się w nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Mogilanach. Najlepsi biegacze otrzymali nagrody pieniężne, puchary, nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy koszulki, okolicznościowe medale oraz dyplomy.

Nagroda główna 2 Telewizory zostały wylosowane przez biegaczy p. Anetę z Krakowa i p. Stanisława z Krakowa. Puchary i nagrody wręczali przybyli przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina p. Norbert Rzepisko, Wójt Gminy Mogilany p. Piotr Piotrowski, I-szy Zastępca Burmistrza w Skawinie p. Witold Grabiec, Przewodniczący Rady Gminy Mogilany p. Zbigniew Staszczak, Radny Rady Miejskiej w Skawinie p. Antoni Sapała, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie p. Urszula Osielczak, W-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 p. Joanna Józefczyk-Janek, oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mogilanach p. Mirosław Pulikowski.

Serdeczne podziękowania i gratulacje składają organizatorzy wszystkim uczestnikom za przyjazd i udział w naszej kameralnej imprezie, którzy zechcieli w ten sposób świętować 105-rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podziękowania dla współorganizatorów, wolontariuszy, uczniów Szkół Podstawowych nr 6 i nr 1 w Skawinie. Podziękowania dla Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Skawinie, Straży Miejskiej w Skawinie. Szczególne podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Skawina (jednostki: Skawina I, Skawina II, Rzozów, Kopanka, Radziszów, Wola Radziszowska, Facimiech, Wielkie Drogi, Borek Szlachecki, Polanka Hallera) i Gminy Mogilany (jednostki: Buków, Konary, Mogilany, Włosań), którzy czuwali na całej trasie nad bezpieczeństwem uczestników.

Podziękowania dla pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz dyrekcji i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie i Szkoły Podstawowej w Mogilanach, za pomoc i wsparcie organizacyjne. Serdeczne podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas. Słowa uznania i gorące podziękowania dla sponsorów, darczyńców i partnerów: NPA Skawina Sp.z o.o., Treko Laser Sp.z o.o., ZPH „Frezwid” Sp. j., Bank Spółdzielczy w Skawinie, Lajkonik Snack Sp.z o.o., Krakowski Bank Spółdzielczy oddz. w Mogilanach, Grana Sp. z o.o. , Firma Waśpol Sp.j., Firma Ziaja, Centrum Zakupowe „Jan”, Restauracja „Primavera” z Jaśkowic, Pracownia Cukiernicza Zając i Syn.

Komplet wyników oraz galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ

Za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym wszystkich serdecznie przepraszamy!!!WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2023-10-13 - Zapraszamy na X Bieg Niepodległości Ska...


Komentarze czytelników - 1podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-10-10, 12:34 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału w biegu.

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768