redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Żory, 17 pazdziernika 2023, 12:50, 1322/932027Organizator
Żorski Bieg Uliczny za nami

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: STRONA INTERNETOWA ORGANIZATORA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - 10 KM
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI - 2.5 KM
LINK 6: ARCHIWUM: ŻORY      

Żorski Bieg Uliczny” to najbardziej popularne wydarzenie sportowe w Żorach od 16 lat. 15 października XVI edycji towarzyszyło ponad 1200 biegaczy na starcie, doskonałe wyniki na mecie, słoneczna jesienna pogoda i rzesza kibiców na trasie.

Niezapomnianych, sportowych wrażeń dostarczyli nam biegacze biorący udział w tegorocznym, „XVI Żorskim Biegu Ulicznym”. Impreza ta od wielu lat cieszy się dużym powodzeniem i popularnością wśród biegaczy. Jest największą imprezą sportową w naszym mieście, niezmiennie od kilkunastu lat organizowaną przez MOSiR Żory.

W ubiegłym roku podsumowując piętnastolecie naszej imprezy chwaliliśmy się, że uczestnicy wszystkich piętnastu biegów pokonali wspólnie dystans około 60.000 kilometrów. Podsumowując tegoroczny bieg znowu śmiało możemy stwierdzić, że udało nam się zrobić kolejną świetną imprezę. Frekwencja uczestników była znakomita, zbliżyliśmy się do wyznaczonych limitów. Łącznie w niedzielnych biegach (2,5 km i 10 km) wzięło udział 1200 zawodników, z czego w „Biegu głównym” na 10 kilometrów, z limitowanych 600 miejsc, na starcie stanęło 538 biegaczy.

442
413
591
793
833
772
830
730
658
340
454
534
1196
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
 
-7%
+43%
+34%
+5%
-7%
+8%
-12%
-10%
-48%
+34%
+18%
+124%
Historia frekwencji OPEN

Natomiast w „Biegu po zdrowie” na 2, 5 kilometra, wyczerpaliśmy limit wydanych pakietów, który wynosił 750 miejsc, z czego 697 osób wystartowało. Oba biegi odbyły się na dobrym poziomie. Niektórzy pobiegli w nim jak mówili, by spróbować własnych sił. Trenowali, co było widoczne niejednokrotnie na żorskich ulicach, przez cały rok. Inni pobiegli dlatego, by poprawić swój wcześniejszy wynik, a jeszcze inni po prostu z pasji do biegania.

Najlepszym biegaczem w „Biegu głównym” okazał się Mrówka Mateusz z Radlina (30,35 min.) i do pobicia własnego rekordu trasy zabrakło mu tylko 2 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Adamovich Roman z Ukrainy (31,15 min) oraz Jarczok Bartosz z Ligoty (31,19 min). Wśród kobiet w kategorii open na 10 kilometrów najlepszą biegaczką okazała się Michalina Mendecka – Zejdler z Łazisk Górnych (37,35 min.), której czas niewiele się różnił od ubiegłorocznej zwyciężczyni z Ukrainy. Na podium w tej kategorii stanęły też Griman Joanna z Rybnika (38,24 min.) przed Dybczyńską Jadwigą z Górek Wielkich (39,48 min)

W kategorii „najlepszy żorzanin” w biegu na 10 km był Grzegorz Poręba (36,10 min.). Najszybsza żorzanka, to Izabela Kubiak z czasem (40,42 min). W biegu na 2, 5 km w „po zdrowie” najszybciej na metę dotarł Damian Truchel z Żor (08,08 min.), a wśród pań Malwina Dzierbanowicz ze Skoczowa (09,38 min.). Cieszymy się, że w biegu wzięli udział biegacze z najbardziej odległych zakątków naszego kraju, z różnych regionów śląska i mieszkańcy z Żor i okolic. Nie zabrakło wśród nich również gości z Czech, Ukrainy, Niemiec i Serbii.

Podczas biegu byli obecni przedstawiciele władz naszego miasta: Przewodniczący Rady Miasta Pan Piotr Kosztyła, Wice Przewodniczący Rady Miasta Kamil Owczarek, i Radny Rady Miasta Arkadiusz Kuś. Ponadto chcemy dodać, że w tym roku wszyscy zawodnicy, którzy zarejestrowali się na aplikacji Decathlon GO, mogli wziąć udział w konkursie zdobywając wartościowe nagrody, m.in. rower oraz namiot ufundowane przez Sklep Decathlon w Żorach.

W tym dniu mieliśmy także dla oczekujących na wyniki sportowe inne atrakcje. Kto chciał mógł skorzystać z interaktywnej, okolicznościowej foto budki. Przed ceremonią wręczania nagród odbyły się także występy artystyczne mistrzowskich zespołów tanecznych z Żorskiej Szkoły Tanecznej Movimento i Zespołu Explozja z Klubu Wisus MOK Żory, Mażoretek. Dzieci i młodzież prezentująca swoje umiejętności taneczne zachwyciła publiczność swoim wysokim poziomem tanecznym, pomysłowością choreograficzną. W tym dniu tradycyjnie jak na każdym naszym biegu, gościliśmy także „gościa specjalnego”- Sofię Ennaoui, polską lekkoatletkę specjalizującą się w biegach średnich i długich.

Finalistkę Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów. Wicemistrzynię Europy z Berlina 2018 oraz brązową medalistkę z ME w Monachium 2022 na dystansie 1500 m. W swoim dorobku medalowym ma również na swoim koncie trzy medale z Halowych Mistrzostw Europy na 1500 m (jeden srebrny i dwa brązowe). Ostatni z nich, brązowy zdobyła w tym roku, w Stambule. Z Sofią można było zrobić pamiątkowe zdjęcie, zapytać o jej karierę zawodową, otrzymać cenne wskazówki do uprawiania biegów, a także zabrać ze sobą zdjęcie z jej autografem. Cieszymy się, że Bieg uliczny w Żorach, z roku na rok, przyciąga nie tylko zawodników ale i osoby towarzyszące biegaczom.

Prócz rywalizacji sportowej, stał się on okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu, tworzenia więzi we wspólnocie lokalnej. Obserwujemy licznie przybyłe rodziny w asyście swoich znajomych i takich, którzy reprezentują swoje kluby sportowe. Bieg stał się ważnym wydarzeniem w mieście, mającym już swoje stałe miejsce w kalendarzu miejskich imprez, jednoczącym mieszkańców w duchu sportowej rywalizacji, w pozytywnej atmosferze. Zależy nam aby aktywować nasze społeczeństwo poprzez organizowanie biegów, zachęcać do czynnego, wspólnego odpoczynku, z którego skorzysta coraz więcej rodzin z dziećmi i takich, dla których bieganie stanie się pomysłem na wolny czas, a może przerodzi się w „pasję do biegania”.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim przybyłym biegaczom i towarzyszącym w biegu. Pragniemy podziękować także wszystkim zaangażowanym instytucjom, osobom fizycznym i podmiotom wspierającym. Pragniemy podziękować naszym Sponsorom i Partnerom. Współpraca z nimi pozwala na wprowadzanie nowości i podnosi z roku na rok poziom biegów. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy biegów byli odprawiani za pomocą kodu Qr, co usprawniło pracę biura.

Cieszymy się, że zwycięzcy mogli też otrzymać wartościowe nagrody, ufundowane przez organizatora i sponsorów. Ponadto wszyscy uczestnicy, którzy zostali sklasyfikowani na mecie, posiadający własny numer startowy, będący obecni podczas wręczania nagród w Hali sportowej, mogli wziąć udział w konkursie z cennymi nagrodami, ufundowanymi przez naszych sponsorów.

Podziękowania dla sponsorów: Nifco Korea Poland Sp. z.o.o (sponsor główny), OPEL Fijałkowski, KIA Etrans Łaziska, FEL-TANK, Bank Spółdzielczy Żory, Syrion, NKT S.A., LUXURY Clinic, KNS Śląska Fabryka Okien, Extral Aluminium, Sport Klinika, Coca-Cola, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Decathlon Żory, Best Eco, Urząd Miasta Żory, Przychodnia Na Rondzie Auchan Żory, Galeria Wiślanka, Sekonix Poland.

Podziękowania dla patronów medialnych: Radio 90 FM Rybnik, Telewizja Regionalna TVT Rybnik, Telewizja HD Żory, Maratony polskie, portal nowiny.pl, nowiny żorskie, portal tuŻory.pl, portal zory24.pl, portal zory.naszemiasto.pl, pozytywnezory.pl, eŻory

Podziękowania partnerom wydarzenia: Komenda Miejska Policji w Żorach, Grupa Biegowa HRmax Żory, OSP z Żor oraz z dzielnic Roju, Rownia, Kleszczowa, Rogoźnej, Osin, ZHP Żory, Grupa masażystów CKZiU Województwa Śląskiego w Raciborzu, Zespół Szkół nr 3 w Żorach im. Herberta, Zespół Szkół Społecznych w Żorach, Zespół Szkół nr 1 w Żorach im. Karola Miarki, Przedszkole nr 16 w Żorach i MOK Żory, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Filia Rybnik, DOZ S.A.

Zachęcamy również do obejrzenia galerii ze zdjęciami, dostępnymi na naszej stronie, fb i portalach internetowych.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję Żorskiego Biegu Ulicznego.

WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2023-09-29 - Trwają zapisy do XVI Żorskiego Biegu Uli...
  2023-09-13 - Trwają zapisy do XVI Żorskiego Biegu Uli...Komentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

Admin

Autor: Admin, 2023-09-12, 10:52 napisał/-a:
W imieniu organizatorów zapraszamy do zapisów i udziału w imprezie.

 

chris_cros

Autor: chris_cros, 2023-10-09, 15:45 napisał/-a:
LINK: https://zapisyonline.pl/wydarzenie/515,7-zorski-po

zapisy

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768