redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Zagranica, 17 pazdziernika 2023, 12:21, 1469/936231
Krzysiek_biega
Krzysztof
Bartkiewicz
Biegiem przez swiat - podsumowanie weekendu

LINK 1: ARCHIWUM: ZAGRANICA



      

Miniony weekend najciekawszym wydarzeniem były zmagania w stolicy Japonii. W sobote rozegrano tam półmaraton gdzie 504 zawodników pobiegło poniżej 1:10, w tym 218 poniżej 1:05!!!, na drugi dzien przeprowadzono kwalifikacje olimpijskie gdzie pierwszych dwóch zawodników otrzymywało bilet na IO w Paryżu.

Najszybszy maraton na świecie odbył się w Amsterdamie, chociaż 2:04:18 jest 3.5 minuty słabszy od rekordowygo biegu maratońskiego sprzed kilku dni z Chicago. NIecodzienny przebieg wydarzeń miał zwycieżca maratonu w Toronto gdzie jego lot miał blisko dobę opóźnienia i w dodatku w hotelu którym nocował ogłoszona alarm przeciwpożarowy i mimo sprzciwności losu udało mu sie wygrać.

15.10: 2023 CAPE TOWN MARATHON, (RPA)

Mężczyźni:

1.Adane Kebede 2:11:28 🇪🇹
2.Stephen Mokoka 2:11:33 🇿🇦
3.Benard Kipkorir 2:11:51 🇰🇪
4.Joshua Kogo 2:11:54 🇰🇪
5.Zewudu Hailu 2:11:57 🇪🇹
6.Bayelign Yegzaw 2:12:12 🇪🇹
7.Dagnachew Adere 2:12:19 🇪🇹
8.Sila Kiptoo 2:12:39 🇰🇪
9.Blessing Waison 2:12:49 🇿🇼

Kobiety:

1.Tsige Haileslase 2:24:17 🇪🇹
2.Melesech Beyene 2:26:22 🇪🇹
3.Shewarge Amare 2:27:26 🇪🇹
4.Sheila Chepkoech 2:27:41 🇰🇪
5.Lydia Simiyu 2:29:04 🇰🇪
6.Ayanadis Birie 2:29:14 🇪🇹
7.Cynthia Kosgei 2:29:34 🇰🇪
8.Emane Hayile 2:30:23 🇪🇹
9.Tamryn Mckie 2:32:36 🇿🇦

15.10: 2023 DALIAN MARATHON,(Chiny)

Mężczyźni:

1.Tsedat Ayana 2:11:23 🇪🇹
2.Merhawi Kesete 2:11:24 🇪🇷
3.Afewerk Mesfin 2:11:26 🇪🇹
4.Hillary Kipchumba 2:11:37 🇰🇪
5.Dickson Chumba 2:11:47 🇰🇪
6.Belay Tilahun 2:11:49 🇪🇹
7.Shunjin Yin. 2:11:54 🇨🇳
8.Edwin Koech 2:13:31 🇰🇪
9.Gilbert Muge. 2:15:25 🇰🇪
10.Hiskel Tewelde 2:17:10 🇪🇷

Kobiety:

1.Beyenu Degefa 2:25:57 🇪🇹
2.Bone Cheluke 2:26:14 🇪🇹
3.Ruth Chebitok 2:28:24 🇰🇪
4.A. Afework 2:29:56 🇪🇹
5.Melese Birhanu 2:33:55 🇪🇹
6.Yadane Ale"yehu 2:38:04 🇪🇹

15.10: 2023 TORONTO WATERFRONT MARATHON,(Kanada)

Mężczyźni:

1.Elvis Cheboi 2:09:20 🇰🇪
2.Adugna Tekele 2:10:26 🇪🇹
3.Alfred Mukche 2:10:56 🇰🇪
4.Yohans Mekesha 2:13:47 🇪🇹
5.Jesus Eduardo 2:13:55 🇲🇽
6.Thomas Broatch 2:16:25 🇨🇦
7.Orlando Velazquez 2:18:11 🇲🇽
8.Benjamin Raymond 2:20:15 🇨🇦
9.Sergio Villanueva 2:20:48 🇨🇦
10.Alejandro Viveros 2:21:16 🇲🇽

Kobiety:

1.Diriba Kejela 2:23:11 🇪🇹
2.Waganesh Mekesha 2:23:12 🇪🇹
3.Godfay Afera 2:23:15 🇪🇹
4.Fozya Jemal 2:23:18 🇪🇹
5.Emily Durgin 2:26:46 🇺🇸
6.Molly Grabil 2:29:45 🇺🇸
7.Meseret Gebre 2:29:54 🇪🇹
8.Molly Bookmyer 2:30:57 🇺🇸
9.Bontu Bekele 2:31:33 🇪🇹
10.Caroline Pomerleau 2:34:44 🇨🇦

15:10.2023: AMSTERDAM MARATHON, (Holandia)

Mężczyźni:

1. Joshua Belet 2:04:18 🇰🇪
2. Cybrian Kotut 2:04:33 🇰🇪
3. Bethwel Chumba 2:04:35 🇰🇪
4. Birhanu Legese 2:04:47 🇪🇹

Kobiety:

1. Meseret Belete 2:18:19 🇪🇹
2. Mesert A"yehu 2:19:47 🇪🇹
3. Dorcas Tuitoek 2:20:00 🇰🇪

15.10: 2023 DELHI HALF MARATHON, (Indie)

Mężczyźni:

1.Daniel Ebenyo 59:27 🇰🇪
2.Charles Matata 60:05 🇰🇪
3.Addisu Gobena 60:51 🇪🇹
4.Isaac Kipkemboi 60:53 🇰🇪
5.Isaia Lasoi 60:55 🇰🇪
6.Leonard Barsoton 61:36 🇰🇪
7.Roncer Konga 62:05 🇰🇪
8.Vincent Kimaiyo 63:18 🇰🇪

Kobiety:

1.Almaz Ayana 67:59 🇪🇹
2.Stella Chesang 68:28 🇺🇬
3.Viola Chepngeno 69:09 🇰🇪
4.Aberash Minseiwo 69:50 🇪🇹
5.Vivian Cheruiyot 71:26 🇰🇪
6.Anchinalu Dessie 71:34 🇪🇹
7.Bertukan Welde 72:01 🇪🇹
8.Mare Dibaba 72:02 🇪🇹

15.10.2023: 2nd Marathon Grand Championship Race (Tokio, Japonia)

Kobiety:

1. Yuka Suzuki (Daiichi Seimei) - 2:24:09 - PB - Paris team
2. Mao Ichiyama (Shiseido) - 2:24:43 - Paris team
3. Ai Hosoda (Edion) - 2:24:50 - Paris team (provisional)
4. Rika Kaseda (Daihatsu) - 2:25:29 - Paris team alternate (provisional)
5. Natsuki Matsushita (Tenmaya) - 2:25:57 - Paris team alternate (provisional)
6. Mizuki Tanimoto (Tenmaya) - 2:26:40
7. Honami Maeda (Tenmaya) - 2:27:02
8. Chiharu Ikeda (Hitachi) - 2:27:14
9. Yuka Ando (Wacoal) - 2:27:47
10. Yukari Abe (Kyocera) - 2:28:18

11. Mao Uesugi (Starts) - 2:28:21
12. Ayuko Suzuki (Japan Post) - 2:31:33
13. Yuna Daito (Tenmaya) - 2:31:36
14. Reia Iwade (Denso) - 2:31:46
15. Rie Kawauchi (Otsuka Seiyaku) - 2:31:52
16. Misaki Ichida (Edion) - 2:32:00
17. Kotona Ota (Japan Post) - 2:34:16
18. Kaori Morita (Panasonic) - 2:34:45

Mężczyźni

1. Naoki Koyama (Honda) - 2:08:57 - Paris team
2. Akira Akasaki (Kyudenko) - 2:09:06 - Paris team
3. Suguru Osako (Nike/GMO) - 2:09:11 - Paris team
4. Yuki Kawauchi (ANDS) - 2:09:18 - Paris team alternate
5. Naoya Sakuda (JR Higashi Nihon) - 2:09:42 - Paris team alternate
6. Kensuke Horio (Kyudenko) - 2:09:53
7. Hiroto Inoue (Mitsubishi Juko) - 2:09:55
8. Shohei Otsuka (Kyudenko) - 2:09:56
9. Daisuke Doi (Kurosaki Harima) - 2:10:18
10. Yuhei Urano (Fujitsu) - 2:10:41

11. Tetsuya Yoroizaka (Asahi Kasei) - 2:10:50
12. Daiji Kawai (Toenec) - 2:11:14
13. Tsubasa Ichiyama (Sunbelx) - 2:11:15
14. Hiroto Fujimagari (Toyota Kyushu) - 2:11:18
15. Daisuke Uekado (Otsuka Seiyaku) - 2:11:29
16. Kento Kikutani (Toyota Boshoku) - 2:11:37
17. Shun Kimura (Honda) - 2:11:43
18. Ryu Takaku (Yakult) - 2:12:00
19. Yuichi Yasui (Toyota) - 2:12:11
20. Kiyoshi Koga (Yasukawa Denki) - 2:12:18

21. Yuta Koyama (Toenec) - 2:12:20
22. Gaku Hoshi (Konica Minolta) - 2:12:28
23. Kiyohito Akiyama (Aichi Seiko) - 2:12:37
24. Kento Nishi (Osaka Gas) - 2:12:42
25. Yugo Kashiwa (Konica Minolta) - 2:12:43
26. Naoki Aiba (Chudenko) - 2:12:50
27. Naoki Okamoto (Chugoku Denryoku) - 2:12:58
28. Tsukasa Koyama (Subaru) - 2:13:30
29. Masaya Taguchi (Honda) - 2:14:02

14.10.2023: 100th Hakone Ekiden Yosenkai Half Marathon

Showa Kinen Park, Tachikawa, Tokyo, (Japonia)

Top Individual Results

1. Shadrack Kipkemei (Nihon Univ.) - 1:00:16 - CR
2. Dennis Kipruto (Nihon Yakka Univ.) - 1:00:17
3. James Mutuku (Yamanashi Gakuin Univ.) - 1:00:46
4. Charles Kamau Wanjiku (Musashino Gakuin Univ.) - 1:01:19
5. Patrick Kamau (Jobu Univ.) - 1:01:31
6. Peter Kamau (Kokushikan Univ.) - 1:01:31
7. David Shungeya Neiyai (Reitaku Univ.) - 1:01:31
8. Jonson Mugeni (Asia Univ.) - 1:01:39
9. Kazuma Maeda (Tokyo Nogyo Univ.) - 1:01:42
10. Stephen Lemayan (Surugadai Univ.) - 1:01:56

11. Reishi Yoshida (Chuo Gakuin Univ.) - 1:01:59
12. Richard Etir (Tokyo Kokusai Univ.) - 1:02:11
13. Atsuki Kobayashi (Kanagawa Univ.) - 1:02:12
14. Kenta Sekiguchi (Rikkyo Univ.) - 1:02:15
15. Chio Nishikawa (Daito Bunka Univ.) - 1:02:19

38. Kaito Suetsugu (Teikyo Univ.) - 1:02:59
50. Ryota Shibako (Teikyo Univ.) - 1:03:10
75. Yuta Suzuki (Meiji Univ.) - 1:03:41
100. Taiga Tosen (Surugadai Univ.) - 1:03:54
108. Yuji Tadauchi (Rikkyo Univ.) - 1:03:59
125. Takumi Tominaga (Takushoku Univ.) - 1:04:07
150. Daiki Shibata (Chuo Gakuin Univ.) - 1:04:23
175. Hayato Yoshimura (Tokyo Nogyo Univ.) - 1:04:35
200. Kenta Torizuka (Keio Univ.) - 1:04:46

218. Wataru Sato (Obirin Univ.) - 1:04:59
225. Yuma Murasawa (Seiwa Univ.) - 1:05:05
250. Naoya Sone (Tokyo Keizai Univ.) - 1:05:21
275. Daiki Kuwata (Kyoto Sangyo Univ.) - 1:05:38
300. Seita Hamaguchi (Kanto Gakuin Univ.) - 1:05:51
309. Reon Matsuura (Tokyo Keizai Univ.) - 1:05:58
325. Fumiya Ogura (Rikkyo Univ.) - 1:06:10
350. Renta Yamada (Asia Univ.) - 1:06:29
375. Ryoga Tsutsumi (Asia Univ.) - 1:06:48
386. Kojiro Yabuta (Ritsumeikan Univ.) - 1:06:58
400. Sentaro Nakata (Ritsumeikan Univ.) - 1:07:14

425. Teruya Tsuruta (Chukyo Univ.) - 1:07:50
428. Mitsuki Nakamura (Musashino Gakuin Univ.) - 1:07:54
450. Takato Kasai (Kokusai Budo Univ.) - 1:08:37
462. Ryuto Morita (Nippon Bunri Univ.) - 1:08:59
475. Hiroya Kanazawa (Saitama Univ.) - 1:09:24
500. Taiki Kasai (Takasaki Keizai Univ.) - 1:09:48
504. Taiga Ikawa (SDF Academy) - 1:09:57

Komentarze czytelników - brakskomentuj informację




Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768