Inowrocław, 14 maja 2019, 16:54, 1611/141930Organizator
Inowrocław: Piastowski Festiwal Biegowy za nami!

LINK 4: WYNIKI - 10 KM
LINK 5: WYNIKI - 5 KM
LINK 6: WYNIKI - NORDIC WALKING
LINK 7: ARCHIWUM: INOWROCłAW

Za nami kolejna edycja Piastowskiego Festiwalu Biegowego. W jego ramach odbyły się biegi młodzieżowe, pólmaraton Kruszwica – Inowrocław oraz biegi na 5 i 10 kilometrów, a także nowość – zawody nordic walking na 5 km.

Trasy biegów na krótszych dystansach oraz nordic walking wiodły głównie alejkami Parku Solankowego. Na 5 km na bieżni Stadionu Miejskiego im. Inowrocławskich Olimpijczyków finiszowało 244 biegaczy.

Zwyciężył Bartosz Kotłowski z Bydgoszczy z czasem 00:15:44. W biegu na 10 km pobiegło 172 biegaczy. Najszybszy był Dmytro Musiiatchenko z czasem 00:31:34. W półmaratonie metę na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków pokonało 445 zawodników. Wśród biegaczy w półmaratonie wygrał trzeci raz z rzędu Roman Romanenko z Ukrainy z czasem 1:05:26

Historia frekwencji OPEN

Pierwszym Polakiem który pokonał trasę okazał się Artur Kozłowski z Sieradza z czasem 1:05:26. Zajął ostatecznie 2 miejsce w półmaratonie. Najszybszym zawodnikiem na wózku był Artur Graczyk z czasem 00:40:33. W zawodach nordic walking zwyciężyła Agnieszka Mielecka z czasem 00:29:52

Najlepsi zawodnicy Piastowskiego Festiwalu Biegowego odbierali nagrody m.in. z rąk sportowców, Artura Siódmiaka - piłkarza ręcznego, uczestnika igrzysk olimpijskich (Pekin 2008), wicemistrza świata z 2007 r. i brązowego medalistę Mistrzostw Świata 2009 r., czy Norberta Kobielskiego – Inowrocławianina, Halowego Mistrza Polski w skoku wzwyż z 2019 r.

Zawodników dekorowali też m.in. Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Zawodom sportowym towarzyszyły również konkursy i występy artystyczne. W Biegach Młodzieżowych rywalizowało ponad 500 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego regionu.