ŁódĽ, 29 sierpnia 2018, 10:18, 1677/172157Bartłomiej Sobecki
Jarz±bek i Kozłowski wygrywaj± 8. Bieg Fabrykanta

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - 10 KM
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - 1 MILA
LINK 5: ARCHIWUM: ŁóDĽ

8. Bieg Fabrykanta przeszedł do historii z wzrostem frekwencji. Zawody na dystanse 10 km ukończyło ponad 1200 osób. Bieg główny poprzedziła druga edycja Biegu Grohmana i biegi dziecięce, którym jak zawsze towarzyszyło dużo emocji.

Bieg Fabrykanta wygrał po raz drugi z rzędu, Artur Kozłowski, który uzyskał wynik 30:41. Wyprzedzaj±c Tomka Osmulskiego i Tomka Owczarka.

+5%

Nie ma łatwych biegów, ale dzisiaj była super pogoda, ¶wietni kibice, cudowna atmosfera. Uwielbiam przyjeżdżać na Bieg Fabrykanta. Rewelacyjne uczucie, gdy wbiega się pierwszym na metę – powiedział trzykrotny zwycięzca Biegu Fabrykanta. W¶ród Pań niespodziankę sprawiła Sabina Jarz±bek, która wygrała i ustanowiła nowy rekord życiowy 35:33, na drugim miejscu finiszowała Monika Kaczmarek, a na trzecim Zuzanna Mokros.

Start Biegu Fabrykanta poprzedziła rywalizacja na dystansie 1 mili. W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska z Białegostoku, który uzyskała czas 4:57. W¶ród mężczyzn wygrał reprezentant Ukrainy - Dmitri Musiatcenko z czasem 4:16

W sobotnie popołudnie na ulicach Łodzi z 10 km trasę zmierzyło się ponad 1200 biegaczy, na imprezę przyjechali zawodnicy z całej Polski, w¶ród nich Paweł ze Zgierza

- W Biegu Fabrykanta ostatni raz biegłem pięć lat temu, impreza zmieniła się nie do poznania, podobnie jak Księży Młyn, sporo kibiców, muzyka na trasie do tego sporo znajomych. Warto było wybrać się do Łodzi i pobiec w sobotni wieczór.

8. Bieg Fabrykanta odbył się w ramach cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, a organizatorem zawodów byli KS Alaska, firma inesSport oraz stowarzyszenie B±dĽ Aktywny. Szczegółowe informacje o zwodach dostępne s± na stronie www.biegfabrykanta.pl, dodatkowe informacje dostępne s± na profilu biegu na Facebook’u.

2018-08-23 - 8. Bieg Fabrykanta: w sobotę blisko 1500...
  2018-05-10 - 8. Bieg Fabrykanta - trwaj± zapisy!...