Goleniów, 16 listopada 2017, 08:57, 1603/160960Andrzej Łukasiak
XXIX Goleniowska Mila Niepodległości i Bieg Gaz za nami

LINK 3: ZOBACZ WYNIKI - 10km
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI - MILA
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: GOLENIóW

Goleniów znów zdał egzamin ze wspólnotowego sportowego świętowania Narodowego Święta Niepodległosci. Za nami XXIX Goleniowska Mila Niepodległości o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km. Chmury i dość silny wiatr nie stanowiły żadnej przeszkody dla licznej rzeszy kibiców i biegaczy którzy wzięli udział w naszych biegach. Jak od wielu lat powtarzam w Goleniowie jest zawsze pogoda na bieganie.

-15%

"Lubię biegać Goleniowie" to już nie jest hasło to jest oczywista oczywistość. Dopisali zawodnicy , dopisali kibice. Nasz Festiwal Biegowy składający się z 14 biegów wciąż nas jako organizatorów zaskakuje. Wszystkie szacunki frekwencji są nie potrzebne, bo i tak nie jesteśmy w stanie przewidzieć działalności rodziców i dziadków w zakresie ilości uczestników w biegach przedszkolaków. To oni z swoimi pociechami (mimo,że regulaminowo nie powinni) przemierzają dystans 300 metrów. W tym roku przedszkolną trasę pokonało prawie 800 małych zawodników. Rodziców i dziadków biegnących tuż obok swioch pociech było 2 razy więcej. Zastanawiamy się czy tych dwóch biegów w przyszłym roku nie zgłosić do bicia rekordu Księgi Guinnessa wspólnego rodzinnego biegania.

Uczniowie szkół podstawowych biegali na dystansie 600 metrów. W sześciu biegach wystartowa ło i bieg ukończyło ponad 1200 zawodników. Klasyfikacja zawodników pod zakładką wyniki biegów. Prawdziwe ściganie na dystansie tytułowej mili - 1609 metrów rozpoczęło się wsród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Łącznie w tych biegach wystartowało 250 zawodników.

Mila Open po prezentacji czołowych zawodników rozpoczęła się punktualnie o godz. 14.00. Wśród biegających utytułowani zawodnicy, reprezentanci Polski i rzesza amatorów. Marcin Lewandowski najlepszy polski zawodnik średnich dystansów wygrał ten bieg z czasem 4:20. Minimalnie za tym utytułowanym zawodnikiem linię mety przekroczył zawodnik Barnima Goleniów Michał Rozmys (4:21). Trzeci był zawodnik z Ukrainy Vitalij Marynicz(4:30). Wielkie brawa dla Michała. W kategorii kobiet z czasem 5:11 wygrała Oliwia Sarnecka ze Szczecina, przed Aleksandrą Porchanowicz (5:13) i Natalią Gulczyńską (5:24). Szczegółowa klasyfikacja końcowa w zakładce wyniki biegów. Bieg ukończyło 149 zawodników.

Ostatni w programie naszych biegów - Bieg Gaz-System S.A. na 10 km to bieg który ma już własną historię. To najliczniej obsadzony bieg naszych zawodów. W tym roku bieg ukończyło 761 zawodników. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Monika Andrzejczak (33:38) przed Natalią Lehonkową (34:07) i Pauliną Kaczyńska (34:17). Wśród panów najszybciej finiszował Artem Kazban z czasem (30:02), przed Mykolą Iukhymchuk (30:25) i Łukaszem Kujawskim (30:28). Szczegółowa klasyfikacja wszystkich biegów w zakładce wyniki biegów na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie . Zachęcam również wszystkich do odwiedzenia naszej galerii zdjęć.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział w biegach. Należą Wam się słowa uznania i gromkie brawa za trud walki z dystansem i własnymi słabościami. Wszystkim gratulujemy osiągniętych sportowych celów i życiówek. Od Was wiemy , że lubicie biegać w Goleniowie. Już dzisiaj zapraszamy na XXX Jubileuszową Goleniowską Milę Niepodległości i Bieg Gaz-System S.A. na 10 km.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim którzy pomagali w realizacji tej biegowej imprezy sportowej. Serdeczne podziękowania składam wszystkim darczyńcom – sponsorom za przeogromne zaangażowanie i wszelką pomoc. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich służb które zabezpieczały nasze świąteczne bieganie. Dziękuję Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej. Bez waszego zaangażowania nie byłoby tak profesjonalnego zabezpieczenia tych zawodów. Serdecznie dziekuję partnerom biegów, patronom honorowym , medialnym. Dziękuję Motokorbie. Serdecznie dziękuję naszym ambasadorom Krystianowi Zalewskiemu , Michałowi Rozmysowi i Ewie Durskiej , że pomagają i promują naszą goleniowską imprezę.

Do zobaczenia za rok na biegowej trasie XXX Goleniowskiej Mili Niepodległości.