redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Świdnica, 29 sierpnia 2017, 07:15, 968/122272Danuta Pilarz-Małkiewicz
Rozpocznij listopad z 3 RST Półmaratonem Świdnickim

LINK 1: STRONA INTERNETOWA BIEGU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI Z 2016 ROKU
LINK 6: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 7: ARCHIWUM: ŚWIDNICA      

Powitać listopad można na wiele sposobów. Ci którzy biegają, lubią kolekcjonować kilometry w skali miesiąca. W tym roku, na Dolnym Śląsku, miesiąc listopad warto rozpocząć od jego czwartego dnia. Dokładnie 4 listopada, już po raz trzeci, spotkamy się na świdnickim rynku, gdzie o godzinie 11:00 wystartuje 3 RST PÓŁMARATON ŚWIDNCKI.

Kto raz przebiegł tę trasę – wraca, kto to nie zawitał jeszcze do Świdnicy - trafi tu prędzej czy później, namawiany przez tych, którzy zdążyli już rozsmakować się w tej imprezie. Decyzję o starcie warto podjąć jak najwcześniej - do 31 sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa!!!

OPŁATY STARTOWE: 3 RST Półmaraton Świdnicki

50 pln

60 pln

70 pln

90 pln


do 31
sierpnia

do 30
września

do 31
października

w Biurze
Zawodów

Limit uczestników: 1500
 
- 40 zł w terminie do 15 października (dla mieszkańców Powiatu świdnickiego)
- 40 zł w terminie do 15 października dla osób powyżej 60 roku życia

- Opłaty na Pakiet rozszerzony wg regulaminu.

ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA

Organizatorzy przewidzieli dwa rodzaje pakietów startowych: podstawowy i rozszerzony. W pakiecie podstawowym, czekać na nas będzie jesienna wyprawka - komin lub do wyboru, rękawki biegowe firmy BRUBECK (partnera technicznego biegu). Pakiet rozszerzony uatrakcyjnia koszulka techniczna firmy BRUBECK. Choć nasze szafy zwykle pękają w szwach w tym zakresie, te koszuli niejeden z nas kolekcjonuje z premedytacją, zdecydowanie wyróżniają się jakością.

Ale zacznijmy od początku...

Półmaraton Świdnicki wystartował po raz pierwszy w 2015 roku. Przyciągnął wówczas 1000 zawodników. Mimo, że jednym z celów imprezy jest zamknięcie sezonu biegowego, dla wielu biegaczy jest ona jednocześnie początkiem długich jesienno- zimowych wybiegań. Liczba zawodników Półmaratonu Świdnickiego z roku na rok rośnie, a powodów jest co najmniej kilka:

Malownicza, wymagająca, urozmaicona trasa:

najbardziej zaskakujące strefy kibica, jakie udało mi się mijać we wszystkich odbytych startach w Polsce i za granicą - łóżko reanimacyjne na najtrudniejszym dla wielu biegaczy odcinku trasy ( wyposażone w kapcie, pościel i inne niezbędne akcesoria), syreny wozów strażackich, kompot z rąk gospodarza, kolorowe dowcipne hasła pozostawione na asfalcie, okrzyki z okien, kibice w przydomowych ogródkach, wspaniali uczniowie świdnickich i okolicznych szkół;

1097
1154
1420
2015
2016
2017
 
+5%
+23%
Historia frekwencji OPEN

perfekcyjna organizacja – dostępność parkingów, świetnie zorganizowane biuro zawodów, atmosfera miasteczka biegowego, idealnie rozmieszczone punkty żywienia, medialny rozgłos, atrakcje towarzyszące; doping wolontariuszy kipiących energią jakiej nam już na niejednym odcinku brakuje, a którą oni potrafią wskrzesić na nowo.

Wszystko to działa jak magnez i ciągnie w to miejsce po raz trzeci. My biegacze czujemy się tutaj dobrze i wracamy do Świdnicy w liczniejszym towarzystwie. Warto wiedzieć, że w tym roku w ramach dystansu 21,097 km przewidziano następujące klasyfikacje:

- Mistrzostwa mieszkańców powiatu świdnickiego;
- Mistrzostwa pracowników RST;
- Mistrzostwa gminy Strzegom;
- Mistrzostwa Chorągwi Dolnośląskiej ZHP
- Mistrzostwa Branży IT.

A co jeśli nie półmaraton?

Osoby, które nie czują się jeszcze pewnie na dystansie półmaratońskim Organizatorzy zapraszają do udziału w Dzikiej Piątce. Bieg wystartuje zaledwie 10 minut po głównym biegu. Uczestnicy biegu otrzymują pakiet startowy (do wyboru komin lub rękawki Firmy Brubeck), medal, ciepły posiłek, herbatę oraz wodę na mecie.

W ramach akcji „Zanim dorosnę do maratonu” odbędą się biegi dla młodszej ale coraz liczniejszej grupy biegaczy. Regulamin biegu dla dzieci ukaże się 1 września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Nawet jeśli nie biegasz, możesz wystartować w konkursie. Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku trwa konkurs na projekt medalu tegorocznej edycji biegu. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci aparatu fotograficznego FUJIFILM INSTAX. Więcej szczegółów dostępnych jest pod linkiem polmaraton.swidnica.pl/aktualnosci/ lub www.facebook.com/polmaratonswidnicki/photos

Jesteśmy zaproszeni...

A zaproszenie wysłał do nas kilka dni temu, prosto ze Stadionu Olimpijskiego w Londynie, Rafał Omelko – Mistrz Polski na dystansie 400 metrów, V-ce Mistrz Europy w biegu na 400 metrów.

Czy trzeba Was jeszcze namawiać? Posłużę się jego słowami – Bądźcie gotowi! Od siebie dodam – nie zastanawiajcie się zbyt długo! Do zobaczenia na starcie 3 RST PÓŁMARATONU W ŚWIDNICY. Biegajmy!!

Metryczka biegu:

ORGANIZATOR: Fundacja WROACTIV;
WSPÓŁORGANIZATORZY: Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica;
SPONSOR TYTULARNY: RST
PARTNER TECHNICZNY: Firma BRUBECK

Niezbędne linki:

ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA

Strona internetowa

Warto zajrzeć - PROFIL NA FACEBOOKINFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi / Biegi - polmaraton

3. RST Półmaraton Swidnicki - Swidnica, 4.11.2017

7
2017-11-06
Biegi / Biegi - polmaraton

2016 - 2 RST Półmaraton Swidnicki

9
2016-11-07
Biegi / Biegi - polmaraton

2015 - 1 RST Półmaraton Swidnicki

25
2015-11-08
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768