redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Wałbrzych, 07 wrzesnia 2017, 05:15, 758/205448Organizator
I Górski Półmaraton Wałbrzych startuje 10 września

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: WAłBRZYCH      

Aktywny Weekend pod Chełmcem? Masyw Chełmca to wymarzone tereny do wielu form rekreacji - w tym oczywiście do biegania. Niezmierzona ilość dróg, duktów, ścieżek i ścieżynek daje wprost nieograniczone możliwości do wytyczenia tras górskiego biegu. I taki właśnie bieg, wspólnie z Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua - Zdrój, górskim biegaczom proponujemy. To będzie dobra okazja do pochwalenia się przez wałbrzyskich górali tym co mają za oknami, a zawodnicy z innych części Polski i Dolnego Śląska będą mogli docenić trasy w górującym nad Wałbrzychem masywie Chełmca.

OPŁATY STARTOWE: I Półmaraton Górski Wałbrzych

 
50 pln

70 pln

 
 
przez cały okres zapisów

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: brak
 
Jeśli ktoś zadebiutuje w cyklu – zapłaci dodatkowe 10 PLN za numer, który posłuży już przez cały sezon, na pozostałych biegach tego cyklu.

W tym roku Górski Półmaraton Wałbrzych i Wałbrzyska Górska Dziesiątka dołączają do biegowego cyklu Runner"s World Super Bieg - na oba biegi zapraszamy już 10 września. Startujemy o godz. 11:00 z ulicy Ratuszowej, tuż obok Aqua - Zdroju. Gdzie pobiegniemy najpierw? Oczywiście na Chełmiec i to będzie dopiero początek biegowej zabawy. Potem zawodników czeka zbieg w dół, oczywiście inną drogą niż na szczyt, a potem raz w dół, raz w górę - bieg w stronę Lubomina i Starych Bogaczowic.

Powrót wśród dawnych sztolni, przez stary kolejowy nasyp, łąkami - z powrotem w stronę Białego Kamienia i mety. Różnica wzniesień sięga 750 m w pionie, a najcięższy podbieg czeka od razu na początku. Potem też nie jest łatwo - wystarczy spojrzeć na profil trasy.

A co z trasą biegu na 10 km? Tu będzie szybko, ale teren i podłoże raczej nie pozwolą na rozwijanie sprinterskich prędkości. Chełmiec ominiemy, przyklejając do niego wielką agrafkę krótszego dystansu. Po poziomicach, krawędzią masywu - do Lubominka - cały czas pod górę. Potem jednak lekko w dół, mimo kilku podbiegów. Nad Konradowem i Białym Kamieniem, polami, do mety. Finisz na pewno będzie szybki i będziecie pędzić do mety na złamanie karku. Przewyższenia? Tylko 290 m!

Na obu dystansach będziemy mieli wszystko czego nie może zabraknąć w górskim biegu z prawdziwego zdarzenia - będzie żwir i kamienie, błoto albo piach, osypujące się strome podbiegi, na których będziecie wypatrywać gałęzi, których można się chwycić, karkołomne zbiegi, łagodnie pnące się do góry szerokie leśne drogi, polne ścieżki z pięknymi widokami prowadzące Was do mety...

Wałbrzyski bieg będzie zaliczany do klasyfikacji generalnej cyklu Runner"s World Super Bieg. Jak na każdym biegu cyklu, mamy dwa dystanse do wyboru, medal i dyplom dla każdego, na mecie ciepły posiłek, dla debiutantów w cyklu pamiątkową koszulkę, a za kolejne starty w RWSB następny biegowy upominek w pakiecie startowym.

Finał cyklu również już niebawem - 4F Świeradów RUN czeka 8 października! Na I Górski Półmaraton Wałbrzych i I Górską Wałbrzyską "10" organizatorzy zapraszają wspólnie z Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua - Zdrój w Wałbrzychu. Bieg to nie jedyna atrakcja tego wrześniowego weekendu w Wałbrzychu - dzień wcześniej ponownie zawita pod Chełmiec największy w Polsce cykl maratonów MTB - Bike Maraton, wraz z Mistrzostwami Polski XCM i Mistrzostwami Wałbrzycha w maratonach MTB.

Zatem sobota to okazja do ścigania się na rowerach górskich, a niedziela na własnych nogach.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2017-09-11 - I Górski Półmaraton Wałbrzych. RWSB na o...INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi górskie / Biegi - polmaraton

I Półmaraton Górski Wałbrzych - Walbrzych, 10.9.20...

1
2017-01-25
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768