Jedlina Zdrój, 20 maja 2017, 08:00, 1606/119523Laura Szelęgowicz

LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: WYNIKI ZAWODÓW - OPEN
LINK 6: ARCHIWUM: JEDLINA ZDRóJ

W dniu 14 maja 2017 roku po raz czwarty mieliśmy przyjemność zorganizowania Półmaratonu Górskiego w Jedlinie-Zdroju. Podobnie jak w roku ubiegłym sponsorem generalnym imprezy były Wodociągi Wałbrzych. Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jedlina-Zdrój oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego.

Historia frekwencji KOBIETY

Tradycyjnie już w trakcie trwania zawodów pogoda dopisywała zarówno zawodnikom jak i publiczności, choć tym razem pokropił również deszcz, dając wytchnienie strudzonym zawodnikom.

Na starcie pojawiła się elitarna 500-tka biegaczy, gotowych pokonać trudną górską 23 kilometrową trasę i aż 481 osób ukończyło ją w regulaminowym czasie. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Bartek Przedwojewski z Głuchołaz z czasem 1:35:59. Drugi był Piotr Holly a trzeci Robert Faron.

W klasyfikacji damskiej zwyciężyła Paulina Janik z Jeleniej Góry z czasem 2:03:09. Druga była Anna Kącka a trzecia Anna Jarosz.

Należy dodać, że również nasi Jedlinianie pokonali ten dystans w pięknym stylu uzyskując doskonałe wyniki czasowe: Marta Marciniak – najszybsza Jedlinianka uzyskała czas 2:29:20, a najszybszy Jedlinianin Robert Kubiak wbiegł na metę z czasem 1:53:08, będąc jednocześnie 4 zawodnikiem na mecie w kategorii OPEN. W Miasteczku Biegowym przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju, gdzie znajdował się start i meta zawodów czuć było ducha rywalizacji. Na gości i kibiców czekały liczne atrakcje, muzyka i ciepłe posiłki serwowane z Foodtruck’a.

Oficjalnie możemy powiedzieć, że 4. Wodociągi Półmaraton Górski w Jedlinie mamy już za sobą, choć przed organizatorami jeszcze sporo pracy podsumowującej i przygotowującej do kolejnej edycji.

Wszystkim biegaczom, sponsorom, kibicom i gościom bardzo dziękujemy za obecność i udział w tym wspaniałym wydarzeniu i zapraszamy za rok!

2017-01-19 - 4. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój czas ...