Białobrzegi k.Radomia, 17 maja 2017, 07:55, 1604/90632Natalia Jędrzejczyk

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: BIAłOBRZEGI K.RADOMIA

Powrót wiosny idealnie wpasował się w termin drugiego już Biegu Pilicy. 14 maja ulicami Białobrzegów pobiegło ponad 600 osób, w tym ponad 300 najmłodszych entuzjastów sportu.

Sportowe zmagania w Białobrzegach rozpoczęły Kolorowe Biegi Dziecięce. O godzinie 9.00 w Biegu Niebieskim na dystansie 200 metrów swoich sił w asyście rodziców próbowały dzieci przedszkolne. Piętnaście minut później na trasę Biegu Żółtego wyruszyły dzieci z klas 1-3. Do pokonania miały 400 metrów. Zmagania szkół podstawowych kończył Bieg Czerwony na dystansie 800 m. Na gimnazjalistów czekał dystans 1500m, w ramach Biegu Zielonego.

Po zakończonych Kolorowych Biegach Dziecięcych na trasę liczącego 3 kilometry Małego Biegu Pilicy wyruszyli biegacze i miłośnicy Nordic Walking.

O godzinie 11.00 na starcie Drugiego Biegu Pilicy stanęło ponad 200 biegaczy. Do pokonania mieli prowadzącą ulicami Białobrzegów 10-kilometrową trasę. Powrót ładnej pogody ucieszył wielu biegaczy, a tych którym na trasie było zbyt ciepło mieszkańcy Białobrzegów zraszali wodą z węży.

219
210
2016
2017

-4%

– Ponad 600 uczestników zgromadził na starcie Bieg Pilicy. Frekwencja poszła w parze z organizacją, która stała na najwyższym poziomie i była absolutnie profesjonalna. A, że dopisała też pogoda i kibice, impreza wyszła rewelacyjnie. Bardzo się cieszymy. Za rok postaramy się, żeby było jeszcze lepiej – podkreśla burmistrz Białobrzegów Adam Bolek, który sam wystartował w biegu głównym na dystansie 10 km.

Na metę jako pierwszy wbiegł Łukasz Więckowski z czasem 34:49. Drugi na mecie zameldował się Jakub Gałasiewicz (35:03), a trzeci był Piotr Tokarski (35:32).

Wśród kobiet wygrała Monika Kaczanowska, która 10-kilometrową trasę pokonała w 40 minut i 22 sekundy. Na drugim stopniu podium stanęła Natalia Grzegorczyk, z czasem 40:43. Trzecia była Ewelina Płatos (44:26).

Więcej informacji na stronie Biegpilicy.pl i na Facebook’u.