Bydgoszcz. Na Start - wyniki, filmy, zdjęcia...

LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ - T.POKORNIECKI
LINK 6: GALERIA ZDJĘĆ - J.ZBIERANEK
LINK 7: GALERIA ZDJĘĆ - SEBASTIAN W.
LINK 8: ARCHIWUM: BYDGOSZCZ

Ponad 1100 osób ukończyło bieg "Bydgoszcz. Na start", imprezę która odbyła się w minioną niedzielę na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. 10 kilometrową trasę najszybciej pokonali Błażej oraz Aleksandra Brzezińscy.

To dopiero trzecia edycja zawodów, a już liczba uczestników przekroczyła znacznie tysiąc, co dowodzi jak szybko można w dzisiejszych czasach zbudować dużą, dobrze zorganizowaną imprezę biegową. Szybka trasa, dostępny dystans, ciekawe miejsce na metę oraz sprawna organizacja - to przepis na dobrą zabawę dla usportowionych mieszkańców miasta i okolic!

Historia frekwencji KOBIETY

W osiąganiu dobrych wyników biegaczy wspierała pogoda. Około 16-18 stopni, prawie bezwietrznie, lekka mżawka na starcie... Czego chcieć więcej, by spróbować sił i powalczyć o kolejną życiówkę? W takich zawodach, jakie odbyły się w Bydgoszczy chciałoby się startować co weekend.

Zwycięzcy biegu - Aleksandra i Błażej Brzezińscy.
Po środku - mistrzyni olimpijska, Otylia Jędrzejczak

Jak wspominałem zawody wygrał z ogromną przewagą brązowy medalista Mistrzostw Polski w maratonie z Warszawy, Błażej Brzeziński, który już na półmetku miał ponad półtorej minuty nad drugim z zawodników. Ostatecznie mimo samotnego biegu złamał granicę 30 minut i na mecie zameldował się z doskonałym czasem 00:29:48. Jedyne na co narzekał, już na starcie, to brak silnych zawodników do wspólnego ścigania.

Wśród kobiet triumfowała z jeszcze większą przewagą żona zwycięzcy biegu - Aleksandra Brzezińska. Czas 00:35:40 dał jej 9 miejsce open, i blisko 4 minutową przewagę nad drugą na mecie Anią Arseniuk (00:39:30). Trzecie miejsce zajęła z czasem 00:41:48 Oliwia Popławska.